Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:15
Reklama

Chełm: Kłopotliwa wymiana dowodu

Pan Krzysztof musi wymienić dowód osobisty. Sprawa jest pilna, bo trwa postępowanie spadkowe, w którym bierze udział. Niestety, jak twierdzi, nawet nie jest w stanie umówić się na złożenie wniosku, ponieważ nie może się dodzwonić do urzędu. Pracownicy tłumaczy to awarią.
Chełm: Kłopotliwa wymiana dowodu

W związku z pandemią mieszkańcy nie mogą przyjść do urzędu wtedy, kiedy chcą, by załatwić sprawę. Muszą najpierw telefonicznie umówić się na wizytę. Ale jak się umówić, skoro nikt nie odbiera telefonu?

- Przez dwa dni dzwoniłem pod numer telefonu, który znalazłem na drzwiach USC. Albo nikt nie odbierał, albo odłożona była słuchawka. Pracuje tam ktoś czy nie? - denerwuje się pan Krzysztof.

Nasz rozmówca chce wymienić dowód osobisty, ponieważ ten, którego używa, stracił ważność. Zależy mu na czasie, bo musi załatwić inne sprawy urzędowe. A tu jak na złość nawet nie może umówić się na wizytę w urzędzie.

- Z tego, co wiem, pracownicy USC są zaszczepieni, nie rozumiem więc, dlaczego nie mogą normalnie przyjmować interesantów? - docieka pan Krzysztof. - Ale skoro już musi tak być, to wypadałoby chociaż odbierać telefon.

- W kontekście przytoczonej skargi pragniemy zauważyć, że 24 sierpnia miasto informowało o awarii systemu teleinformatycznego. Do dnia 31 sierpnia informacje dotyczące m.in. dowodów osobistych były udzielane pod numerami 82 564 02 77 lub 82 565 20 70. Interesanci mogli się również zgłaszać bezpośrednio do budynku przy ul. Pocztowej 50 (pok. 15) - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Jak udało nam się ustalić, w Wydziale Ewidencji Ludności, który zajmuje się m.in. dowodami osobistymi, pracuje pięć osób. Telefony są odbierane w godzinach pracy (7.30-15.30) przez wszystkich pracowników.

Aktualnie interesant, który chce złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, umawia się na wizytę w urzędzie telefonicznie (82 564 38 65) lub osobiście w budynku przy ul. Pocztowej 50. Wymagane do załatwienia sprawy dokumenty można pobrać osobiście lub ze strony e-urząd. Po złożeniu wniosku interesant otrzymuje potwierdzenie. Czas oczekiwania wynosi maksymalnie 30 dni. Informację o tym, że dowód jest gotowy do odbioru, zainteresowany otrzymuje poprzez wiadomość SMS (jeśli wyraził na to zgodę). Może to sprawdzić również na stronie www.obywatel.gov.pl. Żeby odebrać dokument, trzeba umawiać się na kolejną wizytę w urzędzie.

- Praca urzędników w dalszym ciągu podlega niektórym ograniczeniom związanym z pandemią COVID-19. Pracownicy muszą stosować zasady zachowania dystansu społecznego i ograniczania kontaktów, mając na względzie bezpieczeństwo interesantów. Podkreślamy jednak, iż miasto dokłada starań, aby funkcjonowanie urzędu w czasie pandemii było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców - dodaje Zieliński.

Teraz czytane: Długo się nie nabył - kolejna osoba zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miasta Chełm

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mariusz 30.07.2022 08:51
To jest skandal. Niestety nasi włodarze zapomnieli, że urząd jest dla obywatela a nie odwrotnie. Zwalanie winy na pandemię to paranoja

Petent 30.12.2021 15:31
Dziś byłem w urzędzie gminy z gotowym wnioskiem o dowód osobisty . Byłem tam razem z dzieckiem. Wiadomo: wolne od szkoły jest czas na załatwienie sprawy. Oczywiście nie da się. Trzeba się umówić na termin. Panie zaproponowały 18 styczeń. Zero ludzi, zero kolejek. W pokoju były trzy panie. Jedna jadła kanapkę, druga piła kawę a trzecia rozmawiała z nimi( nie siedząc za biurkiem). Ludzie!!!!! Wy jesteście dla nas a nie my dla was. Porażka, brak słów. Zatrudnijcie jeszcze czwartą panią, żeby było o czym pogadac . Zagotowałem się i zrezygnowałem z wyrobienia dowodu.

Petent 09.09.2021 07:29
Zastanawia mnie logika umówienia się na wizytę w urzędzie celem złożenia wniosku, a w szczególności logika osobistego umówienia się w placówce. Jaki jest w tym sens? Obostrzenia epidemiczne? Przecież mogę umówić się osobiście u urzędnika (który przy okazji przyjmuje wszystkich petentów bez żadnych środków ochrony osobistej). Usystematyzowanie pracy? Umówienie się na spotkanie + rozmowa z urzędnikiem na temat zdziwionych ludzi zajęła mi zdecydowanie więcej czasu niż złożenie wniosku. Załatwiam wiele spraw, nie tylko w chełmskich urzędach, i jak do tej pory nie spotkałem się nigdzie z podobną sytuacją. Mawia się, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - czy w tej sytuacji jest podobnie?

Paweł 26.10.2021 10:36
Nie wiem czy chodzi o pieniądze czy chcą się poczuć tacy ważni. Niby odbiór dowodu osobistego taka błaha sprawa, ale nie w Chełmie. To jest nienormalne.

Reklama
Reklama
Reklama