Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Jędruszczuk ma kadencję w MPEC

Nie będzie zmian na stanowisku prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Władze miasta nadal chcą współpracować z Arturem Jędruszczukiem.
Chełm: Jędruszczuk ma kadencję w MPEC

Kontrakt dyrektora i prezesa MPEC Artura Jędruszczuka skończył się 31 sierpnia. Jak ustaliliśmy zostaje na kolejną kadencję. Angaż na prezesa otrzymał na trzy lata.

Artur Jędruszczak powołany został na szefa spółki ciepłowniczej pod koniec lutego 2019 roku, kiedy rada nadzorcza odwołała Mirosława Iwińskiego. Jędruszczuk, wtedy główny inżynier do spraw eksploatacji, wszedł w kadencję byłego prezesa, która kończyła się ostatniego dnia sierpnia tego roku. Najwyraźniej współpraca z nowymi władzami miasta układa mu się nieźle, skoro awansował na szefa spółki, choć wcześniej był w gronie współpracowników prezydent Agaty Fisz.

Zgodnie z zasadami nadzoru właścicielskiego spółki, kandydat na członka organu zarządzającego składa odpowiednie dokumenty, które po zweryfikowaniu przez prezydenta miasta przekazywane są do przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Powołanie członka organu zarządzającego odbywa się zgodnie z umową spółki, w drodze podjęcia uchwały przez radę nadzorczą. Z prezesem zawierana jest umowa o świadczenie usług w zakresie zarządzania.

Przed MPEC ważny czas, przeprowadzenie procesu całkowitego odejścia od spalania węgla w miejskim systemie ciepłowniczym. To wielkie wyzwanie dla prezesa firmy.

Teraz czytane: Kolejny urzędnik z chełmskiego magistratu zrezygnował z pracy

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
normalny 10.09.2021 12:24
Kiedyś kolega, dzisiaj nie chcę go znać

obserwator 08.09.2021 14:26
Artur, czy Ty jeszcze możesz patrzeć w lustro? Jak można było sprzedać się za miskę ryżu. Pamiętaj, że władza się zmieni, a Ty pozostaniesz tutaj.

chełmianin 10.09.2021 11:58
Sprzedał się , bo musi kredyty spłacić. Ale i tak się zhańbił na całego. Dla mnie "kałuża", ta tak jak radni, którzy zdradzili Agatę Fisz.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama