Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Pracownicy prokuratur nie składają broni

„Stop zamrożeniu płac” - z transparentami z takim hasłem znów wyszli przed budynek chełmskich prokuratur pracownicy rozczarowani swoimi poborami. - Będziemy walczyć do skutku – deklarują.

Pracownicy prokuratur domagają się waloryzacji płac o wskaźnik wynoszący 12 proc. W ramach protestu wychodzą przed budynek w każdą środę w ramach przerwy przysługującej im zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. Zapowiadają też duże protesty, m.in. w stolicy, które mają odbyć się już jesienią tego roku.

Z plakatami w dłoniach i w specjalnych koszulkach znów wyszli 1 września przed budynek także pracownicy chełmskiej prokuratury rejonowej i ośrodka zamiejscowego prokuratury okręgowej.

- Musimy zwracać uwagę na naszą sytuację. To, co planuje rząd, może oznaczać, że nasze pensje nie wzrosną, a i tak zarabiamy niewiele – mówi jedna z protestujących. – Zamierzamy nadal manifestować swój sprzeciw w ten sposób w każdą środę. Tak łatwo nie zrezygnujemy...

Przypominamy, że rząd w przyjętym niedawno projekcie zapisał, że w 2022 r. wynagrodzenia w sferze budżetowej nie będą waloryzowane automatycznie. Zdecydowany sprzeciw wobec tych planów wyrażają m.in. związki pracowników sądownictwa i prokuratury, z których danych wynika, że 90 proc. wynagrodzeń zasadniczych urzędników sądów i prokuratur mieści się w przedziale od 2 tys. do 3 tys. zł netto. Oznacza to, że część doświadczonych pracowników wymiaru sprawiedliwości będzie pobierać płace minimalne.

Teraz czytane: Ratownicy medyczni nie składają broni i nadal będą walczyć o swoje

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Nina 11.09.2021 12:11
A sędziowie (art.32 Kontytucji) płacą składki na ZUS?

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama