Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:41
Reklama

To jeszcze nie koniec listy. Kolejna sieć otworzy sklepy w niehandlowe niedziele

Niedzielny zakaz handlu jest już chyba tylko wspomnieniem. Korzystając z tzw. „luki w prawie” w ostatnim dniu tygodnia otwiera się coraz więcej sklepów dużych sieci. Teraz ich lista powiększyła się o kolejną firmę, która w tym celu będzie świadczyć usługi pocztowe.
To jeszcze nie koniec listy. Kolejna sieć otworzy sklepy w niehandlowe niedziele
Autor: iStock

Dziura w przepisach

Kiedy rząd zdecydował się na całkowite zakazanie niedzielnego handlu, polscy przedsiębiorcy, chcąc uniknąć strat, znaleźli sposób na otwarcie swoich punktów sprzedaży. Zgodnie z prawem, w ostatnim dniu tygodnia mogą legalnie funkcjonować placówki oferujące usługi pocztowe. Z tego zapisu początkowo korzystały głównie sklepy sieci Żabka. Z czasem w ich ślady poszła Biedronka, choć zdecydowała jedynie o próbnym otwarciu kilku sklepów. Usługi pocztowe włączyły do swojej oferty również sklepy Kaufland, Lewiatan, Euro Sklep, Top Market, Dino, Delikatesy Centrum, ABC, Intermarche oraz Polomarket i Stokrotka. W ostatnim czasie, na niedzielne zakupy zaprosił swoich klientów również Lidl.

Carrefour podpisał umowę

Część mniejszych punktów franczyzowych, działających pod szyldem francuskiego giganta, otwiera się w niedziele już od kilku miesięcy. Jak informuje portalhandlowy.pl, teraz sieć zdecydowała się podpisać umowę z firmą Pointpack, aby móc za wzorem poprzedników otworzyć drzwi hipermarketów również w dni objęte zakazem handlu.

„Carrefour Polska podpisał umowę o współpracy z firmą Pointpack dotyczącej prowadzenia w sklepach sieci handlowej, na zasadzie agencji pocztowej, placówek pocztowych oraz wdrożenia w nich systemu Pointpack w oparciu o infrastrukturę handlową sieci handlowej.” – czytamy w publikacji.

Rząd reaguje

W sejmie jest już, złożony przez Prawo i Sprawiedliwość, projekt zmian w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele oraz święta. Politycy, z Januszem Śniadkiem na czele, domagają się wprowadzenia nowego zapisu, który uniemożliwi przedsiębiorcom omijanie zakazu handlu. Wedle założeń opisanych w dokumencie, zwolnione z ograniczenia będą objęte jedynie te podmioty, w których działalność związana z usługami pocztowymi przeważy nad handlem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama