Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm: Centrum dla biznesu już jesienią

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej, które powstaje przy ul. Ceramicznej, to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym mieście w ostatnich latach. Budynki już stoją...

Centrum ma umożliwić prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym i młodym przedsiębiorcom, którzy zechcą rozpocząć swoją przygodę z biznesem właśnie w Chełmie i tu ulokować swoje firmy. Kompleks (jego powierzchnia użytkowa to prawie 7 tys. mkw.) będzie zaopatrzony w niezbędne media, w tym telekomunikacyjne. Będą hale magazynowo-produkcyjne, parkingi, place manewrowe, ciągi piesze, zieleńce.

- Obecnie trwają prace związane z opracowaniem regulaminów i dokumentów określających sposób wyboru przedsiębiorstw zainteresowanych wynajęciem powierzchni: produkcyjnych, magazynowych, biurowych. CHCAG to szansa na lokowanie firm m.in. z sektora maszynowego, zdrowotnego, IT - poinformował Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

A prezydent już dzisiaj zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu mailowego pod adresem:[email protected]

- W centrum – jak wyjawił prezydent – będzie działać Centrum Obsługi Inwestora w mocno odmienionej formule.

W punkcie tym przedsiębiorcy będą mogli uzyskać informacje dotyczące między innymi: możliwości skorzystania z konkretnych lokalnych i krajowych ulg i zachęt, uzyskania dofinansowania, pomoc w poszukiwaniu odpowiedniego terenu inwestycyjnego, czy zagranicznego kooperanta lub klienta.

By zachęcić do inwestowania w mieście, prezydent przypomina też o ulgach w postaci czasowego zwolnienia z podatku od nieruchomości dla nowych inwestycji i możliwości uzyskania zwrotu w podatku PIT i CIT w wysokości do 70 procent poniesionych nakładów. Będą też rabaty w opłatach za wodę, ścieki i odbiór odpadów.

Budowa CHCAG kosztować będzie prawie 30 milionów złotych. 85 procent tej kwoty to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Pomysł zrodził się jeszcze za prezydentury Agaty Fisz.

Czytaj również: Chełmianie są na bakier z segregacją śmieci

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama