Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Sawin: Narkotycznym masłem leczył dzieci

Nie stać go było na kupowanie marihuany od handlarzy, więc postanowił sam ją uprawiać. Konopie suszył, potem blendował i dodawał do spożywczego masła. Jak tłumaczył śledczym, robił to dla swoich dzieci chorych na porażenie mózgowe. Niebawem jednak z tego desperackiego pomysłu będzie się tłumaczył przed sądem.
Gm. Sawin: Narkotycznym masłem leczył dzieci

Prokuratura ma już gotowy akt oskarżenia w tej sprawie. 36-latek odpowie za uprawianie konopi innych niż włókniste, od listopada ub. r. do lutego tego roku, i wytworzenie z nich znacznych ilości środków odurzających. Znaleziono u niego również osiem narkotycznych roślinek. Śledczy ustalili też, że zanim zaczął sam je uprawiać, od grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. przetworzył znaczną ilość środków odurzających i dodał je do masła.

Nalot na jego dom funkcjonariusze CBŚP zrobili 8 lutego. Znaleźli wtedy używane do uprawy marihuany lampy solarne, przystosowaną ściankę działową, wentylatory, doniczki, ziemię… Były też posadzone rośliny, w pokoju leżał susz, a w lodówce masło, które – jak ocenili biegli – zawierało substancję psychotropową. Z suszu, jaki znaleźli u niego mundurowi, można było przygotować 473 działki handlowe, a z łodyg – 508 takich działek.

Mężczyzna został zatrzymany. Nie trafił jednak do aresztu. Jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Musiał też wpłacić 2 tys. zł poręczenia majątkowego. Jak wyjaśnił, nie handlował marihuaną, tylko uprawiał ją dla własnych potrzeb, a konkretnie po to, by leczyć swoje dzieci chore na porażenie mózgowe. Wytworzonym przez siebie masłem nacierał ich mięśnie podczas masażu. Nie stać go było na kupowanie marihuany od handlarzy, więc postanowił sam ją uprawiać.

Zaczęło się od tego, że w listopadzie ub. r. Irlandii kupił przez internet siedem nasionek. Potem dosadził jeszcze pięć narkotycznych roślinek. Na przełomie stycznia i lutego tego roku zaczął je suszyć. Ponieważ sam robił masło, wiedział, jakiej jakości produkt uzyskuje.

Biegły ocenił, że 36-latek, nacierając dzieci masłem konopnym, nie mógł doprowadzić do ich odurzenia. Będzie jednak sądzony za posiadanie, uprawianie i przetwarzanie marihuany. Grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 

Teraz czytane: Dożynki w czasie pandemii - co przygotowali organizatorzy?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fenix 17.08.2021 13:38
"a z łodyg – 508 takich działek" ????????????????????? a "korzeń" do buzi.

Gumiś 16.08.2021 23:06
Skoro nie można uprawiać konopi na własny użytek, to dlaczego w sieci i stacjonarnie, istnieje wiele sklepów ze specjalistycznym sprzętem do uprawy (wystarczy w wyszukiwarce wpisać "growshop") i dlaczego państwo pozwala na funkcjonowanie takich sklepów i pobiera na pewno nie mały podatek od sprzedaży tych strasznych lamp solarnych, doniczek i wentylatorów?

KonopieLeczą 16.08.2021 19:46
Wielki sukces milicji i całego systemu karnego. Zatrzymano strasznego przestępcę i dilera, który rozprowadzał towar wśród dzieci.

Krystyna 16.08.2021 18:44
Biedne dzieci, straciły i lekarstwo i kochającego ojca. Rodzice nie powinni odpowiadać prawnie za chęć ratowania dziecka w momencie, gdy państwo zawiodło.

xaxa 16.08.2021 15:58
Kto do jasnej ciasnej pali łodygi?! Pali się KWIATOSTANY!!! I co to znaczy "działki handlowe"?! Nie można po ludzkiemu napisać po prostu ile gram. Jeśli policja nie posiada żadnej wiedzy na temat palenia marihuany to powinna zapytać profesjonalistów a nie tworzyć FIKCJE i MITY.

Tomasz 16.08.2021 15:53
zawiodło go NFZ, zawiodło również Państwo więc zabrał sprawy w swoje ręce. Teraz zostanie ukarany on i jego dzieci również. Hańba tym policjantom bez serca - na ich miejscu wolałbym przekwalifikować się na magazyniera niż aresztować tego człowieka

Jaroslaw z kotem 16.08.2021 15:32
Ludzie wezcie sie lepiej za uczciwa prace.

Borowicz 16.08.2021 15:10
A Seba z przyzwolenia lata z gietem bo *** pół osiedla. BRAWO BOHATERSKA AKCJA.

blee 16.08.2021 14:19
Cyrk na kołach

Prawo_z_dykty 16.08.2021 13:47
473 .. nawet nie pół kilo... A z tymi łodygami to niech sobie jaj nie robią. Jak ziemniaki gotują to też razem z kłakami (tym zielonym nad ziemią) ? Jestem takiego zdania. Dobra wstadzcie tego gościa do paki, ale w tym czasie proszę najlepsza i najdroszą konpie medyczną dla tych dzeci sciagnac i oddac je do wyspecjalizowanej rodzinny zastepczej na czas tego wiezienia.

Mirek 16.08.2021 13:25
Patologiczny kraj.

margdrag 16.08.2021 13:15
Bardzo jestem wdzięczny, że na to idą moje podatki - ściganie ludzi z krzakami.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama