Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Liceum bez pierwszej klasy

Nie będzie planowanej rekrutacji do klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Rodzice uczniów, którzy chcieli kontynuować naukę w tej placówce, nie kryją oburzenia. - Urząd miasta nie wyraził zgody na utworzenie klasy. A czy ktoś pomyślał o tym, co czują teraz nasze dzieci? - pyta jedna z matek.
Chełm: Liceum bez pierwszej klasy

Miała to być jedyna pierwsza klasa o profilu policyjnym w  mieście. Dlatego uczniowie, którzy właśnie z tym kierunkiem wiązali swoją przyszłość, zostali z niczym.

- Mój syn jest załamany. Poprawiał oceny, aby zdobyć wymaganą liczbę punktów, odłożył sobie już pieniądze na mundur i właśnie się dowiedział, że klasy nie będzie. Jego marzenia legły w gruzach. Chciał kontynuować naukę w dobrej szkole, z potencjałem- tłumaczy nasza rozmówczyni. - Kompletnie tego nie rozumiem.

Kobieta tłumaczy, że sprawdziła w systemie, że klasę policyjna w Ekonomach zadeklarowało w pierwszym wyborze 23 uczniów, ale w sumie zainteresowanych profilem było 37 osób.

- Przecież to wystarczy w zupełności, aby utworzyć klasę, która - zgodnie z informacją - miała mieć 32 uczniów - wyjaśnia. - Jestem zszokowana postępowaniem pani wiceprezydent wobec naszych dzieci, którym odebrano szansę na spełnienie ich marzeń. To dla mnie przerażające, mam dosyć już tych rządów w mieście. Podobno dzieje się tak dlatego, że nabór w I LO jest bardzo słaby i teraz szuka się na siłę uczniów z innych szkół, aby  tamte liceum mogło wyjść z twarzą z tegorocznej rekrutacji. Blokują Ekonomy - szkołę, która jest fajna, aby ratować honor I LO, w którym młodzież nie chce się już uczyć.

Nieco inaczej tłumaczy sytuację dyrektor ZSEiM Edyta Chudoba. Rzeczywiście, do klasy policyjnej zgłosiło się ponad 30 osób, w tym 23 z pierwszego naboru. Jednak po ogłoszeniu wyników egzaminów ósmoklasisty okazało się, że tylko 13 absolwentów uzyskało wymaganą liczbę punktów.

- Aby dostać się do klasy policyjnej, kandydat musiał mieć co najmniej 110 punktów - tłumaczy dyrektor Chudoba. - Niestety, okazało się, że chętnych z wymaganą liczba punktów jest za mało do utworzenia klasy. Dlatego klasa o profilu policyjnym nie powstanie. Skoro osoby te nie przekroczyły wymaganego progu u nas, to tym bardziej nie dostaną się do I LO, w którym próg jest jeszcze wyższy.

W związku z tym w liceum Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych pierwsza klasa nie powstanie. Zaplanowany został bowiem tylko jeden oddział.

Teraz czytane: Jakie plany mają władze miasta wobec chełmskiej synagogi?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama