Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 21:30
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Chełm: Nie ma pieniędzy na Młyn Michalenki

Jest dokumentacja i pozwolenie na budowę, ale nie ma pieniędzy. Młyn Michalenki nadal więc niszczeje. Urząd miasta zamierza ubiegać się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji, jednak na razie nie podaje nawet, z jakiego źródła.
Chełm: Nie ma pieniędzy na Młyn Michalenki

- Najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach złożymy wniosek o dofinansowanie w ramach jednego z rządowych programów - informuje jedynie Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Miasto kupiło młyn Michalenki na początku lutego ubiegłego roku. Wydało na to 450 tys. zł. Od ponad pół roku urząd ma już dokumentację projektową rewitalizacji, ale nadal nie złożyło żadnego wniosku o dofinansowanie. Budynek jak straszył, tak straszy.

W dawnym młynie miało powstać nowoczesne centrum kultury, ale coraz trudniej w to uwierzyć. Aby młyn Michalenki stał się kolejną atrakcją miasta, potrzeba wiele milionów złotych, których miasto na razie nie ma. Na parterze zaplanowano salę teatralno-koncertowo-kinową, w której zmieści się 252 widzów. W części wschodniej wydzielono hol wejściowy z toaletami i stanowiskiem sprzedaży biletów, a od południa przeszklone foyer przy wejściu do sali wielofunkcyjnej. Na poziomie pierwszego piętra zaprojektowano sanitariaty ogólnodostępne, a na poziomie wyżej salę ekspozycyjną muzeum oraz salę konferencyjną dla maksymalnie 50 osób. Poziom wyżej usytuowano kolejną salę ekspozycyjną wraz z magazynem oraz pomieszczenia biurowe i sanitariaty. Na najwyższej kondygnacji ma być zaaranżowana kawiarnia z zapleczem. Będą też oczywiście pokoje biurowe, zaplecze socjalne oraz sala do warsztatów teatralnych. Jednym słowem ma to być przestrzeń tętniąca życiem, dobrze powiązana funkcjonalnie z otoczeniem, zaprojektowana z poszanowaniem dorobku kulturowego miejsca. Zrewitalizowany obiekt ma być unikalny, przyciągać użytkowników oraz turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego. Wszystko to pod warunkiem, że uda się pozyskać pieniądze na remont.

Teraz czytane: Gigantyczny sum zaatakował dziecko pływające w Jeziorze Białym

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkanka Chełma 21.07.2021 08:33
Z ciekawostek. Na terenie młyna mimo betonu na placu jest teraz dżungla, w dżungli lis i kilka zaskrońców. Jak widać nawet w centrum miasta natura może wygrać z betonem.

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama