Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Robią porządek z taksówkami

Rada miasta na najbliższej sesji zdecyduje, jak mają być oznakowane taksówki, które jeżdżą po Chełmie. Ustalenia sprzed prawie 21 lat już się zdezaktualizowały.

Jeżeli propozycja przejdzie przez głosowanie, każda taksówka będzie musiała mieć na drzwiach emblemat z numerem bocznym taksówki - czarne cyfry na żółtym tle, herbem miasta i napisem „Chełm”. Wszystko to według schematów pokazanych w załącznikach do uchwały. W lewym górnym rogu opuszczanej szyby tylnych prawych drzwi ma się pojawić naklejka zawierająca informacje o obowiązującej opłacie dziennej za 1 km w granicach administracyjnych miasta Chełm i opłacie początkowej. Wszystko według wzoru narzuconego przez miasto. Od wewnątrz pojazdu na szybie tylnych prawych drzwi, także ma się pojawić naklejka informująca o obowiązujących opłatach stosowanych przez przedsiębiorcę za przewozy osób taksówką.

- Chodzi o stworzenie prostego i przejrzystego zapisu łatwego do wykorzystania przez pasażerów celem uniknięcia pomyłek oraz nieporozumień przy obliczaniu odpłatności za przejazd - argumentują urzędnicy.

Projekt uchwały konsultowany był z przedstawicielami stowarzyszeń taksówkarskich funkcjonujących na terenie Chełma, tj. FINO oraz MPT.

Czytaj również: Historyczny wynik Chełmianki

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kazio 29.06.2021 12:54
W końcu zapanuje ład i porządek

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama