Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:40
Reklama

Czterogodzinna walka z ogniem w Zawadówce

W czwartek (17 czerwca) po godz. 13.00 do stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Zawadówce (gm. Rejowiec).
Czterogodzinna walka z ogniem w Zawadówce
Autor: Bartosz Żółciński

Po przybyciu jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest drewniano-murowany parterowy budynek mieszkalny, drewniane budynki gospodarcze i zagrożony jest las mieszany sąsiadujący z posesją.

- Starsza osoba zamieszkująca dom opuściła go samodzielnie przed przybyciem strażaków i znajdowała się pod opieką funkcjonariuszy policji, którzy przekazali ją pod opiekę zespołowi Ratownictwa Medycznego - mówi rzecznik PSP w Chełmie, bryg. Wojciech Chudoba. - Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu dopływu energii elektrycznej, przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na palące się zabudowania i na pobliski las.

Po przygaszeniu ognia przeszukano pomieszczenia, w których nie znaleziono innych osób. Wyniesiono z nich na zewnątrz 4 butle z gazem propan-butan, a następnie przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonych konstrukcji budynków, aby całkowicie usunąć zagrożenie.

W akcji gaśniczej trwającej ponad cztery godziny brało udział sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, razem 24 ratowników.

Teraz czytane: Poszukiwani pracownicy w Urzędzie Miasta Chełm

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama