Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:53
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Pożar i próba ucieczki z więzienia

Poważne zagrożenie w Zakładzie Karnym we Włodawie. W czwartek rano doszło tam do pożaru pieca grzewczego. Jeden z osadzonych postanowił wykorzystać sytuację. Wziął zakładnika i podjął próbę ucieczki.
Pożar i próba ucieczki z więzienia

Jak poinformował nas por. Daniel Pręciuk, oficer prasowy Zakładu Karnego we Włodawie, zdarzenie to było przypadkowe. Osadzeni najprawdopodobniej wszystko wcześniej starannie zaplanowali.

- Na terenie hali produkcyjnej doszło do awarii pieca grzewczego. Wybuchł pożar i zrobiło się spore zamieszanie. - Jeden z osadzonych wziął zakładnika i podjął próbę ucieczki. Nie działał sam. Swój plan przygotował z osobami trzecimi, które o ustalonej godzinie miały pojawić się na parkingu przed Zakładem Karnym i zabrać uciekiniera.

Na szczęście dzięki sprawnym i skoordynowanym działaniom służb mundurowych udało się zlikwidować zagrożenie. Zatrzymano uciekiniera oraz wszystkich jego wspólników.

- Strażacy ugasili pożar pieca. W tym samym czasie funkcjonariusze Służby Więziennej obezwładnili skazanego i uwolnili zakładnika. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Z kolei na parkingu naszej jednostki policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy mieli pomóc skazanemu w ucieczce poza granice kraju – mówi por. Pręciuk.

Na szczęście czwartkowe zdarzenie to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń włodawskich służb mundurowych. Działania przeprowadzono w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Miały na celu zweryfikowanie przyjętych procedur postępowania w "sytuacjach wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa". Ale nie tylko. Innym istotnym zadaniem ćwiczeń było również doskonalenie i rozwijanie umiejętności odpowiedniego zachowania się i reakcji funkcjonariuszy w przypadku zagrożenia, sprawdzenie systemy informowania i alarmowania oraz doskonalenie współpracy z innymi służbami mundurowymi.

Przedsięwzięcie przeprowadzono w ramach kompleksowego ćwiczenia obronnego „TEMIDA-2021”.

Teraz czytane: Wysypisko śmieci w centrum Chełma?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama