Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Po wakacjach hyc do basenu!

Modernizacja pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie powoli zmierza do końca. Wygląda na to, że w nowym roku szkolnym wrócą wreszcie lekcje pływania.

Prace wyprzedzają założony harmonogram i jeśli wykonawca utrzyma obecne tempo robót, uczniowie i mieszkańcy skorzystają z przebudowanego i nowoczesnego basenu już z początkiem września.

- Termin wykonania umowy to 30 września. Natomiast niewykluczone, że prace zakończą się wcześniej, jeszcze podczas wakacji - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Odnowiony obiekt bardzo zyska na wyglądzie i funkcjonalności. W ramach zadania dobudowano duży pawilon zewnętrzny, który pomieści m.in. nowe komfortowe przebieralnie i na dużej powierzchni będzie miał przeszklone elewacje. Budowlańcy zamontowali już nieckę basenu, płyty akustyczne pod stropem i część niezbędnych instalacji, m.in. wodnej i wentylacyjnej.

Kompleksowa przebudowa basenu przy Ósemce to inwestycja, która oszacowana została na ponad 8,5 mln zł, z czego 3,5 mln zł to rządowe wsparcie. Obiekt był nieczynny od 2016 roku z powodu złego stanu technicznego.

Czytaj także: Nowy rok szkolny, nowy basen

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama