Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:43
Reklama Reklama firmy Pomix

Zakład karny dla Wojtka

Pracownicy i osadzeni z Zakładu Karnego w Chełmie pomagają zbierać pieniądze na rehabilitację 22-letniego Wojtka z Bukowy Wielkiej, poszkodowanego w wypadku samochodowym. Dyrektor ppłk Andrzej Weremko w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga przekazał na aukcję charytatywną rękodzieła wykonane przez osadzonych.
Zakład karny dla Wojtka

Wojtek 20 listopada jak co dzień zmierzał do pracy. Nagle, obok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego, pojawił się bus, który próbował wyprzedzić ciężarówkę. Wojtek nie miał wielkiego pola manewru. Zaczął gwałtownie hamować, ale wpadł wprost pod koła TIR-a. Uderzenie było tak mocne, że silnik wcisnęło do środka. Strażacy przez godzinę wydobywali chłopaka z samochodu. Wojtek w stanie bardzo ciężkim trafił na OIOM.

- Lekarze przez wiele godzin próbowali wyrwać go z bezlitosnych szponów śmierci i cudem się udało. Kilkakrotnie musieli go reanimować, bo jego serce przestawało bić - mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK w Chełmie. - Wojtek miał poważne wielonarządowe obrażenia, bardzo mocne uderzenie w głowę spowodowało obrzęk mózgu, poza tym lekarze stwierdzili niedowład czterech kończyn, złamania otwarte obu nóg oraz obu rąk.

Po trzech miesiącach przewieziono go do specjalistycznej kliniki w Sawicach koło Warszawy, gdzie miał być wybudzany. Udało się to po kolejnych trzech miesiącach. Stan Wojtka nieco się poprawił, więc zgodnie z zasadami obowiązującymi w klinice, musiał ją opuścić. Jednak  poprawa zdrowia nie jest na tyle duża, aby rodzice mogli zabrać syna do domu. Musi trafić do innej, specjalistycznej, ale prywatnej kliniki, w której będzie miał tzw. robotyczną rehabilitację i fachową opiekę. Miesięczny koszt pobytu w takiej placówce to około 30 tys. zł.

- Rodziców nie stać na długą i kosztowną rehabilitację syna. Wojtek wygrał walkę o życie, pomagamy, aby nie był przykuty do łóżka na zawsze - dodaje Bielak.

Rękodzieła można licytować na: https://www.facebook.com/groups/670451323615263

Ponadto można pomagać, wpłacając pieniądze na konto: https://www.siepomaga.pl/budzimy-wojtka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama