Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:08
Reklama

Prezes Juszczak robi porządek na łączniku

Spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie od 1 czerwca dzierżawić ma od miasta tzw. łącznik przy ul. Popiełuszki. Prezes Artur Juszczak zapowiada, że wprowadza nowe zasady handlowania w tym miejscu. Aby ustawić się z towarem, trzeba będzie uiścić stosowną opłatę.
Prezes Juszczak robi porządek na łączniku

Sprzedaż będzie dozwolona tylko w miejscach wyznaczonych przez spółkę.

- W oparciu o zapotrzebowanie zgłaszane przez chełmskich kupców podjęliśmy decyzję o dzierżawie dodatkowej powierzchni handlowej – oświadcza prezes CHPWiTM Artur Juszczak. - Pozwoli to na wprowadzenie nowego porządku na targowisku, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek tego miejsca. Jesteśmy przekonani, że Targowisko Łącznik zadowoli zarówno kupców, jak i klientów.

Czynne będzie od poniedziałku do soboty od 1 czerwca. Na łączniku wyznaczono 40 stoisk o pow. 2 mkw., 29 stoisk o pow. 4 mkw. i 10 o pow. 6 mkw. Aby je użytkować, trzeba będzie uiścić opłatę dzierżawy. Stawki uzależnione są od powierzchni.

Za najmniejsze miejsce trzeba płacić za dzień 5 zł, drugie pod względem wielkości miejsce do handlu kosztuje 20 zł, a trzecie - największe - 30 zł. W regulaminie szczegółowo określono, co można sprzedawać i w jaki sposób. Działalność handlowa może być prowadzona wyłącznie z lad, stolików, z ręki i innych przenośnych urządzeń. Nie ma możliwości sprzedaży towaru z samochodu czy przyczepy. Jeśli ktoś zajmie powierzchnię większą niż wyznaczona, będzie musiał wnieść opłatę za kolejne zajęte sektory. Na łączniku nie można sprzedawać m.in. napojów alkoholowych i substancji odurzających, środków leczniczych, kamieni i metali szlachetnych oraz wykonanych z nich przedmiotów, broni, amunicji i wyrobów pirotechnicznych.

Temat handlu na łączniku od lat spędza sen z powiek kupcom, którzy swój towar oferują w hali targowej. Sprzedawcy z łącznika są bowiem dla nich konkurencją. Nie chodzi tylko o ceny towarów, ale także o miejsce. Klient po prostu nie dociera do hali, bo towar może kupić już wcześniej... Czy rozwiązanie wskazane przez spółkę rzeczywiście pomoże kupcom z hali? Trudno powiedzieć. Ceny za dzierżawę miejsc nie są zbyt wysokie, choć to i tak więcej niż dotychczas. Przypomnijmy, rada miasta zniosła opłatę targową i obecnie handlujący nie płacą wcale. Uciążliwe może być też zmieszczenie się w konkretnych sektorach, które nie wydają się zbyt duże, gdy trzeba obstawić się towarem.

Nadal otwarta pozostaje kwestia handlu na deptaku. Tu wszystko zależy od miasta. Z wnioskiem o uporządkowanie tego terenu zwróciło się niedawno do władz miasta stowarzyszenie WeRwaA, odpowiedzi na swoje pismo jeszcze nie otrzymało.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obserwator 01.06.2021 12:38
Czyli w dalszym ciągu na łączniku będzie bajzel, bez możliwości swobodnego poruszania się. Jak było "mydło i powidło" tak i dalej będzie, zero ładu i prządku. Najważniejsze, żeby wyrwać kasę. Takie rewelacyjne pomysły mogły jedynie powstać w głowie obecnego "prezesa od wszystkiego".

do obserwatora 02.06.2021 07:57
Zamiast tylko krytykować, może byś zaproponował rozwiązanie

obserwator 02.06.2021 10:01
Oczywiście, przykładowo można by postawić jakieś gustowne wiaty ze stołami właśnie dla takich okazjonalnych handlarzy. Można przecież wykorzystać wiatę stojąca na deptaku. Trzeba tylko trochę kreatywności, w końcu za coś się bierze potężne pobory, na które składają się mieszkańcy.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama