Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:21
Reklama Reklama firmy Pomix

Jest zgoda ministra

Miasto otrzymało pozytywną odpowiedź z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w sprawie powołania Bartłomieja Kazimierczaka na dyrektora Chadeku bez ogłaszania konkursu.
Jest zgoda ministra
Bartłomiej Kazimierczak (drugi od lewej) pełni obecnie obowiązki dyrektora domu kultury
Autor: Fot. P. Świechowski

Minister Piotr Gliński nie ma nic przeciwko temu, aby Bartłomiej Kazimierczak został dyrektorem Chełmskiego Domu Kultury. W międzyczasie prezydent Chełma też nie zmienił zdania, więc - jak informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta - obecnie "procedowane są kwestie formalne".

Kazimierczak pełni obowiązki dyrektora domu kultury, od kiedy zrezygnował ze stanowiska dyrektora departamentu kultury i promocji w urzędzie miasta, czyli od września ubiegłego roku. Z placówką związany jest jednak od wielu lat. 

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, 13 kwietnia władze miasta skierowały do ministerstwa kultury pismo w sprawie wyrażenia zgody na powołanie Kazimierczaka na stanowisko dyrektora ChDK bez przeprowadzenia konkursu. Na podstawie takich samych procedur powołana była również poprzednia dyrektorka placówki. Do pisma dołączone zostały opinie przedłożone przez chełmskie stowarzyszenia kultury, tj. Towarzystwo Muzyczne, Stowarzyszenie Twórcze "Pasja", Stowarzyszenie Tak Niewiele, Stowarzyszenie WeRwA, Stowarzyszenie Chór Ziemi Chełmskiej "Hejnał".  Wszystkie organizacje pozarządowe pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Kazmierczaka na stanowisko dyrektora.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama