Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chcą, by było estetycznie

Stowarzyszenie WeRwA chce, aby władze miasta zlikwidowały możliwość prowadzenia handlu z łóżek i stolików na chełmskim deptaku. - To bardzo niekorzystnie wpływa na wizerunek naszego miasta i jego postrzeganie - tłumaczy Grzegorz Gorczyca.
Chcą, by było estetycznie

Organizacja pozarządowa ma nadzieję, że problem zostanie przez władze dostrzeżony i rozwiązany. Aby do tego zmobilizować, WeRwA wystąpiła z pismami do przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego i prezydenta Jakuba Banaszka.  

- W każdym mieście rynek i główny deptak to najważniejsze, najbardziej prestiżowe części przestrzeni, które podlegają szczególnemu traktowaniu. W takich miejscach powinna być dopuszczona wyłącznie sprzedaż pamiątek i produktów regionalnych (w estetycznych punktach handlowych) oraz działalność ogródków gastronomicznych - przekonuje Gorczyca. - Na pl. Łuczkowskiego i deptaku na ul. Lwowskiej warto zezwolić na handel tylko podczas miejskich imprez plenerowych, takich jak np. jarmarki przedświąteczne czy festyny.

Za przykład stowarzyszenie podaje miasta: Lublin, Kazimierz Dolny, Krasnystaw czy Zamość.

- Podczas naszych podróży w różne części Europy nie spotkaliśmy się z taką sytuacją, że w reprezentacyjnym punkcie miasta prowadzony jest "stolikowy" handel niezbyt wyszukanymi produktami. Warto także zaznaczyć, że w Chełmie często stragany i samochody handlujących są ustawione w sposób uniemożliwiający przejazd deptakiem, co może być wielkim utrudnieniem dla służb ratunkowych - dodaje.

Co zostało podkreślone w pismach do władz, osoby handlujące w centrum nie wnoszą żadnych opłat do kasy miasta, a to jest niezbyt uczciwe w stosunku do kupców legalnie prowadzących działalność na bazarach miejskich.

- Doceniamy pracę osób prowadzących w tych miejscach swoją działalność, jednak wizerunek miasta jest ważniejszy niż "korzystne miejsce do handlowania" dla kilku osób. Z powodzeniem mogą one prowadzić działalność w innym, przeznaczonym do tego miejscu, co będzie też sprawiedliwe w stosunku do innych kupców - tłumaczy Gorczyca.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama