Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wytyczne dla ogródków na starówce

Prezydent wydał wytyczne dotyczące ogródków gastronomicznych na starówce. Mają być stonowane, aby nie szpeciły krajobrazu miasta. Sugeruje też, żeby dzierżawcy zorganizowali kąciki dla najmłodszych, ozdobili swoje przestrzenie zielenią i... oferowali gościom kocyki w razie niepogody. Restauratorzy szykują się do otwarcia sezonu!
Wytyczne dla ogródków na starówce

Gdy tylko będzie to możliwe - czyli już w najbliższy weekend - na placu Łuczkowskiego czynny będzie ogródek kawiarni Imbryk. Ale jak udało się nam dowiedzieć, to nie jedyne miejsce, gdzie będzie można usiąść wygodnie na świeżym powietrzu i delektować się ulubioną kawą czy daniem.

Jednak, aby ustawić ogródek gastronomiczny przy placu Łuczkowskiego, restaurator ma spełnić szereg warunków. Po pierwsze - jego lokal musi znajdować się tam, gdzie ma powstać ogródek. Zanim rozpocznie jego aranżację, musi uzyskać zgodę prezydenta miasta, pozytywną decyzję konserwatora zabytków oraz zawrzeć umowę dzierżawy i wnieść odpowiednią opłatę.

Zgodnie z wytycznymi prezydenta, jednemu lokalowi przysługuje ustawienie jednego ogródka. Ma on być zorganizowany na drewnianym podeście i nie może naruszać konstrukcji nawierzchni ulicy. Parasole, podobnie jak w latach ubiegłych, powinny być jednolite i o maksymalnie spłaszczonym kształcie. Co ważne, właściciel powinien je składać codziennie, gdy restauracja czy pub się zamyka. Stoliki, ławki, krzesła, parasole, ogrodzenie muszą być w jednakowej, stonowanej kolorystyce. Dobrze byłoby gdyby stoliki były też przykryte.

W zaleceniach podpisanych przez prezydenta Chełma czytamy także o wystroju przestrzeni ogródka. Zaleca się umieszczanie w nim ozdobnych donic, kwietników, wazonów z naturalną roślinnością oraz elementów dekoracyjnych, takich jak: lampki, lampiony, świece, poduszki o stonowanej kolorystyce. Na gości powinny czekać też... ciepłe kocyki. Czyżby prezydent prognozował chłodne letnie wieczory?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obserwator 12.05.2021 13:11
Ciekawe, jak to będzie z tymi kocykami w reżimie sanitarnym. Osobiście nie korzystałbym z kocyka, którym wcześniej ktoś inny się okrywał, pluł na niego albo jeszcze gorzej.

obserwator 12.05.2021 13:07
Czyli jednym słowem robi się wszystko, żeby dalej hamować działalność gastronomiczną.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama