Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:25
Reklama Reklama firmy Pomix

Lubelska wreszcie się doczekała

Niemal 12,5 mln zł otrzymało miasto Chełm z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę miejskiej infrastruktury komunikacyjnej. Dzięki dofinansowaniu wyremontowane zostaną dwie ulice.
Lubelska wreszcie się doczekała

Pieniądze z rządowego programu pozwolą na długo oczekiwany remont ul. Lubelskiej, na odcinku od Szpitalnej do ul. Koszarowej. Szacunkowy koszt zadania to 4 mln 152 tys. 381 zł, w tym 60 proc. to dofinansowanie.

- Zakres prac obejmie remont prawie 600 metrów drogi wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Koszarową, a także wykonanie nowych chodników, brakującego odcinka ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego, przebudowę kanalizacji deszczowej, wymianę oznakowania pionowego i poziomego - wyliczają miejscy urzędnicy. Wszystko ma być zrobione jeszcze w tym roku.

Przebudowa al. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie kosztować prawie tyle, ile wynosi cała dotacja dla Chełma, czyli ponad 12 mln zł.  Dofinansowanie do tej inwestycji ma być na poziomie 80 proc. i wyniesie prawie 10 mln zł.

Aleja zmieni nieco swój dotychczasowy wygląd. Do przebudowy zakwalifikowano ponad 620 metrów drogi wraz ze skrzyżowaniami z ulicami podporządkowanymi i zagospodarowaniem istniejącego pasa drogowego. Będą nowe chodniki, wyspy dzielące pasy jezdni, przejścia dla pieszych z szerokimi azylami, przejścia dla pieszych przez ulice podporządkowane, ścieżki rowerowe skomunikowane z ul. Kolejową i nowoczesne oświetlenie, które z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo pieszych.

- Cieszę się, że udało się nam pozyskać kolejne środki finansowe, dzięki którym możemy poprawiać jakość naszych dróg. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat wyremontowaliśmy już,  m.in. ul. Kolejową, Lwowską, Jagiellońską, Batorego, Orlicz-Dreszera, Okszowską czy 3-go Maja - wylicza sukcesy drogowe na swoim facebooku prezydent Chełma. 

To nie koniec dobrych wiadomości. Jak informują urzędnicy, dobiegają końca przygotowania dokumentacji remontów ulic: Włodawska/Zawadówka, Wiercieńskiego/Bazylany, Piwna/Złota oraz Ogrodowej. Po dopięciu formalności samorząd zamierza wnioskować o pozyskanie dofinansowań na realizację tych inwestycji.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama