Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:00
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Mieszkańcy wybrali, ale się nie doczekali

Aż siedem zadań wybranych przez chełmian w ramach ostatniego budżetu obywatelskiego nie zostało zrealizowanych przez urząd miasta. Powody były różne, ale tylko jeden związany z sytuacją epidemiologiczną.
Mieszkańcy wybrali, ale się nie doczekali

Choć mieszkańcy przegłosowali do realizacji 22 wnioski, jedynie 15 udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. Jak podsumowuje w sprawozdaniu prezydent miasta, trzy propozycje nie doszły do skutku z powodu braku ofert wykonawców, jedno zadanie okazało się za drogie, dwa zostały wstrzymane ze względu na zmianę koncepcji zagospodarowania terenu i możliwość pozyskania pieniędzy zewnętrznych, jedno natomiast nie zostało zrealizowane, bo trwa pandemia.

Wśród niezrealizowanych przedsięwzięć jest organizacja integracyjnego rajdu rowerowego nad Jezioro Białe, o który wnioskowali mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Jak wyjaśniają urzędnicy, kwoty przedstawione w ofertach potencjalnych wykonawców znacznie przekroczyły środki zabezpieczone w budżecie na realizację tego zadania.

Miasto nie wybudowało też tak oczekiwanego przez osiedle Kościuszki dużego placu zabaw w ramach częściowej modernizacji parku międzyosiedlowego. Realizacja zadania została wstrzymana ze względu na planowane pozyskanie środków zewnętrznych, nastąpiła też zmiana koncepcji zagospodarowania tego terenu. O pechu mogą mówić mieszkańcy osiedla Cementowni. W tej części miasta nie zrealizowano aż trzech zadań. Nie doszła do skutku wymiana opraw ulicznych na ledowe przy ul. Przemysłowej. Powód? Inwestycja zaplanowana została na urządzeniach należących do PGE. Wygląda na to, że przed akceptacją wniosku do głosowania, urzędnicy nie sprawdzili czyje są latarnie. Miasto nie zamontowało też przy ul. Przemysłowej, w części zachodniej, trzech koszy na psie odchody, o które wnioskowali mieszkańcy. Nikt nie wziął udziału w przetargu. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną nie była możliwa też organizacja imprezy plenerowej w ogródku jordanowskim z okazji Dnia Dziecka.

Przepadły też dwa zadania ogólnomiejskie. Przetarg na pumptrack został unieważniony, gdyż pieniądze zaplanowane w budżecie okazały się niewystarczające. Miasto zdecydowało też o wstrzymaniu budowy miejskiej tężni solankowej w parku międzyosiedlowym ze względu na planowane pozyskanie środków zewnętrznych i zmianę koncepcji zagospodarowania terenu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama