Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:39
Reklama

Mieszkańcy wybrali, ale się nie doczekali

Aż siedem zadań wybranych przez chełmian w ramach ostatniego budżetu obywatelskiego nie zostało zrealizowanych przez urząd miasta. Powody były różne, ale tylko jeden związany z sytuacją epidemiologiczną.
Mieszkańcy wybrali, ale się nie doczekali

Choć mieszkańcy przegłosowali do realizacji 22 wnioski, jedynie 15 udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. Jak podsumowuje w sprawozdaniu prezydent miasta, trzy propozycje nie doszły do skutku z powodu braku ofert wykonawców, jedno zadanie okazało się za drogie, dwa zostały wstrzymane ze względu na zmianę koncepcji zagospodarowania terenu i możliwość pozyskania pieniędzy zewnętrznych, jedno natomiast nie zostało zrealizowane, bo trwa pandemia.

Wśród niezrealizowanych przedsięwzięć jest organizacja integracyjnego rajdu rowerowego nad Jezioro Białe, o który wnioskowali mieszkańcy osiedla Rejowiecka. Jak wyjaśniają urzędnicy, kwoty przedstawione w ofertach potencjalnych wykonawców znacznie przekroczyły środki zabezpieczone w budżecie na realizację tego zadania.

Miasto nie wybudowało też tak oczekiwanego przez osiedle Kościuszki dużego placu zabaw w ramach częściowej modernizacji parku międzyosiedlowego. Realizacja zadania została wstrzymana ze względu na planowane pozyskanie środków zewnętrznych, nastąpiła też zmiana koncepcji zagospodarowania tego terenu. O pechu mogą mówić mieszkańcy osiedla Cementowni. W tej części miasta nie zrealizowano aż trzech zadań. Nie doszła do skutku wymiana opraw ulicznych na ledowe przy ul. Przemysłowej. Powód? Inwestycja zaplanowana została na urządzeniach należących do PGE. Wygląda na to, że przed akceptacją wniosku do głosowania, urzędnicy nie sprawdzili czyje są latarnie. Miasto nie zamontowało też przy ul. Przemysłowej, w części zachodniej, trzech koszy na psie odchody, o które wnioskowali mieszkańcy. Nikt nie wziął udziału w przetargu. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną nie była możliwa też organizacja imprezy plenerowej w ogródku jordanowskim z okazji Dnia Dziecka.

Przepadły też dwa zadania ogólnomiejskie. Przetarg na pumptrack został unieważniony, gdyż pieniądze zaplanowane w budżecie okazały się niewystarczające. Miasto zdecydowało też o wstrzymaniu budowy miejskiej tężni solankowej w parku międzyosiedlowym ze względu na planowane pozyskanie środków zewnętrznych i zmianę koncepcji zagospodarowania terenu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama