Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:30
Reklama

Do szkoły nie wolno, do domu kultury można

Od poniedziałku wszystkie klasy szkół podstawowych wróciły do nauczania zdalnego. W domach uczą się uczniowie szkół średnich. Ale wszyscy, mimo pandemii, mogą uczęszczać na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury i Chadeku. - To jakaś paranoja - ocenia nasza Czytelniczka.
Do szkoły nie wolno, do domu kultury można

- Jak to możliwe? - pyta z niedowierzaniem nasza Czytelniczka. - Dzieci nie mogą chodzić do szkoły, bo mamy trzecią falę pandemii, a w domach kultury pandemii nie ma?

Nie rozumie, na jakiej podstawie funkcjonują obecnie domy kultury. Jej zdaniem, prawdopodobieństwo zakażenia na zajęciach, w jakich uczestniczą dzieci z różnych szkół i przedszkoli z Chełma i powiatu, jest dużo wyższe, niż na lekcjach w szkole. 

- To trochę nieodpowiedzialne, no chyba, że chcemy mieć w mieście kontrolowane ogniska koronawirusa - mówi.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Joanna Wilkołaska zapewnia, że wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami. MDK może działać normalnie.

- Pani kurator oświaty podczas konferencji stwierdziła, że nie ma przeciwwskazań, abyśmy funkcjonowali tak jak dotychczas w reżimie sanitarnym, na zajęciach stacjonarnych. Pozytywną opinię mamy także od pani prezydent. Działamy na takich samych zasadach jak poradnie, bursy czy schroniska. Tak wskazują przepisy i ich interpretacja. MDK będzie funkcjonował normalnie, dopóki nie będzie przypadków zachorowań - wyjaśnia dyrektor MDK.

Na te nie trzeba było jednak długo czekać. Zajęcia Młodzieżowego Domu Kultury odbywają się w dwóch budynkach: przy ul. Pocztowej i w filii "Przy Czapli", czyli w dawnej siedzibie Gimnazjum nr 2. Na początku tygodnia na stronie internetowej MDK pojawił się komunikat, że wszystkie zajęcia w filii od 23 marca będą odbywały się w formie zdalnej. Co z resztą zajęć? Reszta zostaje bez zmian.

- Jeden z pracowników obsługi ma pozytywny wynik na Covid-19, drugi w związku z tym przebywa na kwarantannie. W tej sytuacji musieliśmy wprowadzić w filii zajęcia online - wyjaśnia Wilkołaska. - Nie możemy zostać bez obsługi, ponieważ to ona zajmuje się m.in. dezynfekcją pomieszczeń. Na sytuację reagujemy na bieżąco.

Zajęcia w MDK odbywają się w małych grupach od 6 do 12 osób, w zależności od wielkości sali. Między zajęciami odbywa się wietrzenie pomieszczeń i dezynfekcja.

Zajęć z dziećmi nie zawiesił także Chełmski Dom Kultury. - Zajęcia grup stałych mogą odbywać się w trybie stacjonarnym. Wynika to z informacji zamieszczonych na stronie ministerstwa - wyjaśniał w środę dyrektor Bartłomiej Kazimierczak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama