Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:31
Reklama Reklama formy Pomix

Kontrola w liceum, ale nie po skardze

Przed tygodniem pisaliśmy o skardze, jaka wpłynęła do kuratorium oświaty na dyrektor I LO Halinę Smyk. Urzędnicy poinformowali nas, że donosem się nie zajęli, bo był w ich ocenienie anonimem. To jednak nie do końca prawda.
Kontrola w liceum, ale nie po skardze

Skarga dotycząca sytuacji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie wpłynęła do Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie 4 marca 2021. W związku z tym, że pod pismem był jednak jakiś podpis, 9 marca do członków Rady Pedagogicznej liceum zostało skierowane pismo z prośbą o uzupełnienie danych. Wtedy skarga będzie wymagania określone w Kodeksie postępowania administracyjnego.

- Do dnia dzisiejszego do delegatury w Chełmie nie wpłynęła odpowiedź na powyższe pismo. Zgodnie z przepisami wynikającymi z Kodeksu postępowania administracyjnego, anonimowa skarga pozostaje bez rozpoznania - wyjaśnia Arkadiusz Kwieciński, dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Czy dyrektor Smyk będzie miała kłopoty? Dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że niezależnie od anonimu, lubelski kurator oświaty, korzystając ze swoich uprawnień, z własnej inicjatywy, w trybie nadzoru pedagogicznego (a nie skargowym) zadecydował o przeprowadzeniu kontroli doraźnej w szkole. Kontrola ta odbyła się 9 marca.

- Protokół z kontroli został przekazany dyrektorowi szkoły w terminie 7 dni roboczych od dnia przeprowadzenia kontroli. Dyrektor szkoły w ciągu kolejnych 7 dni roboczych może zgłosić do organu sprawującego nadzór pedagogiczny pisemne, umotywowane zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole kontroli. Po upływie powyższych terminów protokół zostanie zamieszczony, podobnie jak wszystkie inne protokoły z przeprowadzonych kontroli doraźnych i planowych, na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie, a tym samym będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych sprawą - informuje dyrektor Kwieciński. - Pragnę podkreślić, że celem działań Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie jest jakościowy rozwój nadzorowanych szkół i placówek. Powyższe działania muszą być realizowane w ramach obowiązujących przepisów prawa.

Na wyniki kontroli trzeba nam będzie poczekać do czasu ich podania do publicznej wiadomości. Na pewno wrócimy do tematu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama