Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:04
Reklama

Kontrola w liceum, ale nie po skardze

Przed tygodniem pisaliśmy o skardze, jaka wpłynęła do kuratorium oświaty na dyrektor I LO Halinę Smyk. Urzędnicy poinformowali nas, że donosem się nie zajęli, bo był w ich ocenienie anonimem. To jednak nie do końca prawda.
Kontrola w liceum, ale nie po skardze

Skarga dotycząca sytuacji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie wpłynęła do Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie 4 marca 2021. W związku z tym, że pod pismem był jednak jakiś podpis, 9 marca do członków Rady Pedagogicznej liceum zostało skierowane pismo z prośbą o uzupełnienie danych. Wtedy skarga będzie wymagania określone w Kodeksie postępowania administracyjnego.

- Do dnia dzisiejszego do delegatury w Chełmie nie wpłynęła odpowiedź na powyższe pismo. Zgodnie z przepisami wynikającymi z Kodeksu postępowania administracyjnego, anonimowa skarga pozostaje bez rozpoznania - wyjaśnia Arkadiusz Kwieciński, dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Czy dyrektor Smyk będzie miała kłopoty? Dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że niezależnie od anonimu, lubelski kurator oświaty, korzystając ze swoich uprawnień, z własnej inicjatywy, w trybie nadzoru pedagogicznego (a nie skargowym) zadecydował o przeprowadzeniu kontroli doraźnej w szkole. Kontrola ta odbyła się 9 marca.

- Protokół z kontroli został przekazany dyrektorowi szkoły w terminie 7 dni roboczych od dnia przeprowadzenia kontroli. Dyrektor szkoły w ciągu kolejnych 7 dni roboczych może zgłosić do organu sprawującego nadzór pedagogiczny pisemne, umotywowane zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole kontroli. Po upływie powyższych terminów protokół zostanie zamieszczony, podobnie jak wszystkie inne protokoły z przeprowadzonych kontroli doraźnych i planowych, na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie, a tym samym będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych sprawą - informuje dyrektor Kwieciński. - Pragnę podkreślić, że celem działań Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie jest jakościowy rozwój nadzorowanych szkół i placówek. Powyższe działania muszą być realizowane w ramach obowiązujących przepisów prawa.

Na wyniki kontroli trzeba nam będzie poczekać do czasu ich podania do publicznej wiadomości. Na pewno wrócimy do tematu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama