Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Z krzyżem w sercu

26 marca pątnicy z Chełma wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość tegorocznej trasy to 44 km. Zapisy trwają.

Uczestnicy przejdą w milczeniu trasę, która poprowadzi z Chełma przez Żółtańce, Stare Depułtycze, Rakołupy Duże, Bończę do Skierbieszowa. W czasie Drogi Krzyżowej, zgodnie z regulaminem, poruszać się mają w zwartych grupach, liczących nie więcej niż 10 osób. Każdy musi być wyposażony w odblaski, ponieważ wydarzenie organizowane jest w nocy. Pątnicy zatrzymują się tylko na rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Reguła milczenia obowiązuje na całej trasie. Przed wyjściem odprawione zostanie  nabożeństwo o godz. 18 w kościele na osiedlu Gwarek.

Organizatorem wydarzenia jest parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, patronem kardynał Stefan Wyszyński. Rejestracja uczestników odbywa się za pomocą strony edk.org.pl. Tam także znaleźć można rozważania, informacje na temat podejmowanego wyzwania i jego sensu, a także pobrać wszelkie dostępne materiały.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama