Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rada dostała podwyżkę, choć PUM ma długi

Informacja o wysokich podwyżkach wynagrodzeń członków rad nadzorczych spółek miejskich oburzyła naszego Czytelnika. Szczególnie poruszyła go sytuacja w Przedsiębiorstwie Usług Mieszkaniowych. - Spółka ma długi w firmach budowlanych, których nie spłaca, a wydaje takie pieniądze na radę nadzorczą? To skandal! - ocenia.
Rada dostała podwyżkę, choć PUM ma długi

Z informacji, jakie udało się nam pozyskać, wynika że przed uchwaloną na koniec lutego tego roku podwyżką, płace członków rady nadzorczej PUM nie były zbyt wygórowane. Przewodniczący otrzymywał bowiem wynagrodzenie w wysokości 30 proc. kwoty bazowej ustalonej w przepisach, która wynosi 4 tys. 403 zł, wiceprzewodniczący 25 proc. a szeregowy członek rady - 20 proc.  Jednak prezydent Chełma przed miesiącem zdecydował o sporych podwyżkach dla rady PUM. Teraz wynagrodzenie przewodniczącego to 83 proc. kwoty bazowej, wiceprzewodniczącego 75 proc., a pozostałych członków rady - 35 proc.

- Uważam, że władze miasta powinny w pierwszej kolejności zająć się spłacaniem długów spółki, a dopiero potem podnosić stawki radzie nadzorczej. Czy prezydent nie wie, że chełmscy przedsiębiorcy czekają na te pieniądze? Jeśli nie, to niech sprawdzi, jaki dług ma PUM - denerwuje się nasz rozmówca. - Skoro spółka nie spłaca zadłużenia, nie powinna też podwyższać tych wynagrodzeń. Przedsiębiorstwo brało materiały budowlane, wykonywało remonty, ale nie płaciło. Może czas tym się zająć? Jak widać mają długi, ale się tym nie przejmują.

- Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego terminowo reguluje wszystkie zobowiązania. Zobowiązania przed otwarciem postępowania są ujęte na liście wierzytelności i do momentu zatwierdzenia układu przez sąd nie mogą być regulowane - tłumaczy Damian Zieliński z biura prasowego urzędu.

Niestety, miasto postanowiło nie udzielić nam informacji, jak wysoki jest dług PUM-u wobec dawnych kontrahentów.

- Spis wierzytelności w stosunku do dostawców nie jest prawomocny, w związku z tym ujęte w nim kwoty mogą ulec zmianie. Po prawomocnym zatwierdzeniu spisu wierzytelności przez sąd, będzie można podać dokładną kwotę wierzytelności - dodaje Zieliński.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obserwator 17.03.2021 13:57
Im się te pieniądze po prostu należały :)

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama