Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:25
Reklama

Zdesperowany restaurator prosi o pomoc

10 tys. zł - taki jest cel zbiórki, jaką kilka dni temu założył na portalu zrzutka.pl właściciel La Cafe, restauracji w Chełmie. Mimo oferty na wynos, sytuacja lokalu nie jest zbyt dobra. - Z każdym miesiącem nasze zadłużenia rosną i jest coraz trudniej - mówi Michał Bartoszuk.
Zdesperowany restaurator prosi o pomoc

- Dzieje się u nas sporo, staramy się normalnie funkcjonować, nie pokazywać za bardzo, w jak kiepskiej sytuacji jesteśmy. Wracamy w środę (3 marca), z nowymi pomysłami, mega energią do działania, ale już praktycznie bez oszczędności - pisze na stronie restauracji właściciel.

Jak mówi właściciel, przychody spadły o 78 proc. Firma nie załapała się na żadne rządowe tarcze, ponieważ pan Michał prowadzi restaurację od czerwca ubiegłego roku.

- Luty był totalnie nieopłacalny, musieliśmy się zamknąć. W marcu wróciliśmy do dań z dowozem, ale to za mało, aby przetrwać, opłacić wszystkie zobowiązania. Dlatego zdecydowaliśmy się na założenie zbiórki, z której chcemy spłacić powstające zadłużenia - tłumaczy Bartoszuk.

- Lokal wynajmujemy, na szczęście właściciel poszedł nam na rękę, ale czynsz też musimy płacić. Jest bardzo ciężko, bo z samych wywozów nie jesteśmy w stanie się utrzymać.

La Cafe nie zamierza się poddać, dlatego pan Michał zdecydował się na ogłoszenie zbiórki. Miał sporo wątpliwości, bał się negatywnych komentarzy i hejtu, jednak został miło zaskoczony. W ciągu zaledwie kilku dni udało się zebrać ponad 2 tys. zł. 

- Nie możemy pozwolić, aby to miejsce przestało istnieć. Wpadło w tarapaty nie z naszej winy, a z winy polityków... Na naszym profilu mamy blisko 12 tysięcy osób, więc gdyby każdy z Was podzielił się chociaż złotówką, to będziemy mogli spać spokojniej - napisał do darczyńców właściciel La Cafe. - Żeby być fair, gdy zrzutka się powiedzie, ze wszystkich wydatków przygotujemy raport, który podamy do wiadomości publicznej.

Obecnie w lokalu pracują cztery osoby, w sezonie letnim pracowników było więcej. Później restauracja starała się dostosować menu do nowej sytuacji, czyli przygotowała oferty dań na wynos, które jak mówi właściciel, posmakowały klientom. Ekipa La Cafe ma nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym, w maju lub czerwcu będą mogli znów się otworzyć i gościć klientów. Na razie liczą na wyrozumiałość i wsparcie zbiórki, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl pod hasłem: Na ratunek La Cafe.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Imo 10.03.2021 23:18
A co ma powiedziec zwykly kowalski ? Ja tez potrzebuje ktos mi pomoze ? Nie wydaje mnie sie .

Marcin Borys 10.03.2021 16:04
Jakbym dopadl tych co sa za ten pseudo wirus odpowiedzialni wzialbym noz i od ucha do ucha wszystkich :)

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama