Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:28
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Zdesperowany restaurator prosi o pomoc

10 tys. zł - taki jest cel zbiórki, jaką kilka dni temu założył na portalu zrzutka.pl właściciel La Cafe, restauracji w Chełmie. Mimo oferty na wynos, sytuacja lokalu nie jest zbyt dobra. - Z każdym miesiącem nasze zadłużenia rosną i jest coraz trudniej - mówi Michał Bartoszuk.
Zdesperowany restaurator prosi o pomoc

- Dzieje się u nas sporo, staramy się normalnie funkcjonować, nie pokazywać za bardzo, w jak kiepskiej sytuacji jesteśmy. Wracamy w środę (3 marca), z nowymi pomysłami, mega energią do działania, ale już praktycznie bez oszczędności - pisze na stronie restauracji właściciel.

Jak mówi właściciel, przychody spadły o 78 proc. Firma nie załapała się na żadne rządowe tarcze, ponieważ pan Michał prowadzi restaurację od czerwca ubiegłego roku.

- Luty był totalnie nieopłacalny, musieliśmy się zamknąć. W marcu wróciliśmy do dań z dowozem, ale to za mało, aby przetrwać, opłacić wszystkie zobowiązania. Dlatego zdecydowaliśmy się na założenie zbiórki, z której chcemy spłacić powstające zadłużenia - tłumaczy Bartoszuk.

- Lokal wynajmujemy, na szczęście właściciel poszedł nam na rękę, ale czynsz też musimy płacić. Jest bardzo ciężko, bo z samych wywozów nie jesteśmy w stanie się utrzymać.

La Cafe nie zamierza się poddać, dlatego pan Michał zdecydował się na ogłoszenie zbiórki. Miał sporo wątpliwości, bał się negatywnych komentarzy i hejtu, jednak został miło zaskoczony. W ciągu zaledwie kilku dni udało się zebrać ponad 2 tys. zł. 

- Nie możemy pozwolić, aby to miejsce przestało istnieć. Wpadło w tarapaty nie z naszej winy, a z winy polityków... Na naszym profilu mamy blisko 12 tysięcy osób, więc gdyby każdy z Was podzielił się chociaż złotówką, to będziemy mogli spać spokojniej - napisał do darczyńców właściciel La Cafe. - Żeby być fair, gdy zrzutka się powiedzie, ze wszystkich wydatków przygotujemy raport, który podamy do wiadomości publicznej.

Obecnie w lokalu pracują cztery osoby, w sezonie letnim pracowników było więcej. Później restauracja starała się dostosować menu do nowej sytuacji, czyli przygotowała oferty dań na wynos, które jak mówi właściciel, posmakowały klientom. Ekipa La Cafe ma nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym, w maju lub czerwcu będą mogli znów się otworzyć i gościć klientów. Na razie liczą na wyrozumiałość i wsparcie zbiórki, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl pod hasłem: Na ratunek La Cafe.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Imo 10.03.2021 23:18
A co ma powiedziec zwykly kowalski ? Ja tez potrzebuje ktos mi pomoze ? Nie wydaje mnie sie .

Marcin Borys 10.03.2021 16:04
Jakbym dopadl tych co sa za ten pseudo wirus odpowiedzialni wzialbym noz i od ucha do ucha wszystkich :)

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama