Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zbiórka na remont i nową kuchnię

Po wybuchu gazu i pożarze w domu niepełnosprawnego pana Sławomira i jego matki społeczność Tarnogóry ruszyła poszkodowanym z pomocą. Druhowie z ochotniczej straży pożarnej zbierają materiały potrzebne do remontu kuchni i innych pomieszczeń. Uruchomili również zrzutkę internetową.
Zbiórka na remont i nową kuchnię

O pożarze i akcji ratunkowej informowaliśmy w poprzednim wydaniu Super Tygodnia. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 12 lutego. Strażacy wynieśli z budynku płonącą butlę. Ugasili również płomienie, które zniszczyły całe wyposażenie w kuchni. Gospodarz miał oparzenia II stopnia na obu dłoniach. Pomocy medycznej wymagała również jego matka, która w wyniku stresu i silnych emocji miała duszności.

- Zbliżało się piątkowe południe, kiedy obowiązki każdego z nas przerwał głos syreny alarmowej. Otrzymaliśmy wówczas poważne zgłoszenie o wybuchu gazu. Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru w wyniku nieszczelności instalacji gazowej. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji sytuacja została opanowana. Doszło jednak do uszkodzeń w mieszkaniu, głównie w kuchni - opowiada autor zrzutki Mateusz Wiatrzyk z OSP Tarnogóra.

Po konsultacji z pokrzywdzonymi druhowie podjęli decyzję o zorganizowaniu zbiórki rzeczowej i pieniężnej.

- Pan Sławek jest osobą niepełnosprawną. Dlatego uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Straty materialne w budynku są naprawdę spore - dodaje strażak.

Najbardziej potrzebne są materiały budowlane, glazura, panele podłogowe, przewody elektryczne, oraz wszelkie narzędzia i urządzenia przydatne do wyposażenia kuchni. Jeśli ktoś zechce przekazać cokolwiek na zbiórkę, druhowie proszą o wcześniejszy kontakt z Mateuszem Wiatrzykiem - tel. 661 566 168, Sławomirem Matysiakakiem - tel. 503 096 745, Karolem Badachem - tel. 721 338 778 i Mariuszem Hajtuchem - tel. 669 407 509, lub mailowo: [email protected]

- W związku z tym, że potrzebne będą także pieniądze, uruchomiliśmy zbiórkę internetową, licząc również na pomoc darczyńców z innych części kraju. Każde wsparcie jest tutaj bardzo ważne. Wspólnymi siłami możemy dokonać czegoś wspaniałego - mówi pan Mateusz.

Rodzinę z Tarnogóry można wspomóc za pośrednictwem strony zrzutka.pl/h5dpu9. Zbiórka została uruchomiona 16 lutego. Chcą zebrać kilka tysięcy złotych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama