Włodawian nie stać na własną firmę

  • 25.01.2020, 08:02
  • TWA
Włodawian nie stać na własną firmę
Zaledwie kilka osób przyszło do urzędu miejskiego, aby posłuchać o możliwości pozyskania mikropożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego na rozpoczęcie działalności. Najwyraźniej włodawian nie stać na zakładanie firm, mimo że miasto proponuje ulgę w podatku dla tych, którzy zdecydują się na rozkręcenie działalności i stworzenie miejsc pracy.

W spotkaniu uczestniczyło zaledwie kilku przedsiębiorców, którzy już funkcjonują na włodawskim rynku. Nie było wśród nich nikogo, kto dopiero chciałby założyć firmę. Mieszkańcy miasta prawdopodobnie zdają sobie sprawę z tego, że lokalny rynek jest nasycony już funkcjonującymi zakładami i tworzenie kolejnego nie ma sensu. Są też świadomi, że włodawski rynek jest zbyt mały, aby wystartować z zupełnie nową, niekonwencjonalną działalnością. Obawiają się, że mogą nie podołać kosztom, a zadłużanie się w takiej sytuacji może być bardzo ryzykowne. Nie przekonuje ich nawet wprowadzone przez miasto zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości, czy propozycja BGK dotycząca zaciągnięcia mikropożyczki na rozpoczęcie działalności.

Andrzej Hlawacik przekonywał tych, którzy przyszli na spotkanie, że mimo wszystko warto skorzystać z propozycji BGK. Zachęcała również skarbnik miasta Elżbieta Torbicz, mówiąc o korzyściach wynikających ze zwolnienia z podatku. Zapewniała, że dzięki temu koszty prowadzenia firmy będą niższe, a w mieście przybędzie miejsc pracy.

Burmistrz ma nadzieję, że we Włodawie będzie przybywało zakładów pracy, a w ich utworzeniu pomoże prowadzona przez ratusz polityka.

- Organizacja różnego rodzaju spotkań i szkoleń dla przedsiębiorców to już tradycja. Dotychczas przedsiębiorcy mogli korzystać z porad m.in. specjalistów firmy Google, ale podejmowanych przez nas działań w zakresie rozwoju gospodarczego miasta jest znacznie więcej. W 2017 roku powołaliśmy Włodawską Radę Biznesu jako organ doradczy przy burmistrzu. Od ponad roku funkcjonuje Włodawska Podstrefa Ekonomiczna. Ponadto aktywnie uczestniczymy w targach i spotkaniach z potencjalnymi inwestorami. Włodawa jest też partnerem forum gospodarczego "Welconomy Forum in Toruń", dzięki czemu nawiązaliśmy współpracę z firmą KH Kipper Sp. z o.o., która podpisała umowę z naszym Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na produkcję zabudowy pojazdów ciężarowych – tłumaczy Wiesław Muszyński.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibol włodawski
kibol włodawski 26.01.2020, 15:58
z iloma firmami spotkał się burmistrz w sprawie inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej ,
ile zaoszczędzi przedsiębiorca na zwolnieniu z podatku , ta obniżka to fikcja , to jest mówienie : jeśli kupi Pan mercedesa to nie zapłaci Pan podatku za 12 m2 przeznaczonych na miejsce postojowe
niech burmistrz zainwestuje kilkaset złotych na szkolenie w biznesowym angielskim ,
mam pytanie , czy słyszał ktoś dwa zdania złożone wypowiedziane przez burmistrza jednocześnie w języku angielskim ??

Pozostałe