W gimnazjum będzie schronisko | Super Tydzień

  • 05.03.2019, 13:05
  • TWA
W gimnazjum będzie schronisko | Super Tydzień
W niezagospodarowanych pomieszczeniach po Publicznym Gimnazjum nr 1 miasto utworzy schronisko młodzieżowe. Władze powiatu zezwoliły burmistrzowi na uruchomienie takiej placówki i jej prowadzenie. Pomysł nie spodobał się radnemu Wiesławowi Holaczukowi. Jego zdaniem starostwo straci na tym finansowo, a zyska miasto.

Z końcem roku szkolnego gimnazjum zostanie wygaszone. Do części pomieszczeń już w ubiegłym roku przeniesiono szkołę muzyczną. W pozostałych salach ratusz postanowił utworzyć schronisko młodzieżowe, w którym nocleg będą mogli wynająć przyjeżdżający do Włodawy turyści. Zgodę na uruchomienie placówki musiał jednak wydać powiat, bo zgodnie z ustawą o samorządzie, prowadzenie schronisk jest obowiązkiem starostwa.

Spośród szkół podległych pod powiat, takie schronisko prowadził do tej pory "modrzewiak". Zdaniem Holaczuka straci on teraz co najmniej tysiąc złotych na uruchomieniu miejskiego schroniska.

- Jakiś czas temu miasto powierzyło nam prowadzeniem przedszkola w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, na którym my z kolei zyskaliśmy i nikt tego nie krytykował. Jest to przejaw pozytywnej współpracy między naszymi samorządami. Poza tym blisko schroniska będzie MOSiR, basen i kompleks boisk – wyjaśniał wicestarosta Tomasz Korzeniewski.

(W)schody powiatu rozdane po raz trzeci. Kto otrzymał tę prestiżową nagrodę? [CZYTAJ]

Holaczuka jednak nie przekonał. - Przy ograniczonych możliwościach finansowych i ogromnych potrzebach ważna jest każda złotówka, a obowiązkiem wszystkich radnych jest dbać o dochody samorządu, który reprezentują.

- Szokuje mnie wypowiedź pana Holaczuka. To, czy stracimy tysiąc złotych, powinno zejść na drugi plan. Jeśli dzięki tak blisko zlokalizowanemu schronisku MOSiR chce się rozwijać, to powinniśmy mu to umożliwić – dodał Adam Panasiuk.

Ostatecznie wszyscy zagłosowali za zezwoleniem ratuszowi na prowadzenie schroniska.

TWA

Czy w szkołach na stałe powinna zostać przywrócona nauka stacjonarna?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wtymsęk
wtymsęk 08.03.2019, 17:52
Gdzie w Chełmie są parkingi? Gdzie mogą powstać płatne?

Pozostałe