Dobry start w trakcie wypłat

  • 25.09.2018, 09:01
  • AN
Dobry start w trakcie wypłat
Od 1 lipca do 14 września na świadczenie Dobry start "300+" drogą elektroniczną wpłynęło już 2236 wniosków, w formie papierowej złożono ich 2221. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w ramach tego wsparcia wypłacił już ponad 1 mln 700 tys. zł.

Pierwsza transza wypłat przekazana została już 30 sierpnia. Pieniądze otrzymały osoby, których wnioski zostały złożone i pozytywnie rozpatrzone w terminie od 1 lipca do 17 sierpnia.

- W tym okresie wydano 671 informacji potwierdzających przyznanie świadczeń Dobry start dla 2 218 dzieci. Wypłacono w sumie kwotę 665 400 zł - informuje Urszula Gralewicz, wicedyrektor MOPR.

14 września na konta osób, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, chełmski MOPR przekazał kolejne kwoty. Tym razem wypłacono w sumie 1 058 100 zł dla 3 527 dzieci.

Dla kogo?

Program Dobry start to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują takie świadczenie bez względu na dochód.

Pomoc w ramach programu przysługuje od 7. roku życia do ukończenia przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia, przy niepełnosprawności do 24. roku życia.

Jak składać wnioski?

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia Dobry start można składać drogą elektroniczną: przez stronę MRPiPS–empatia oraz przez bankowość elektroniczną, a także w formie papierowej w MOPR w Chełmie przy ul. Kolejowej 8. Wnioski będą przyjmowane wyłącznie do 30 listopada.

- Na ustalenie prawa do świadczenia oraz na jego wypłatę ośrodek ma 2 miesiące od dnia złożenia wniosku - wyjaśnia Gralewicz.

Łącznie Dział Świadczeń Wychowawczych w MOPR w Chełmie zarejestrował 4 457 wniosków, na podstawie których przyznano 4 283 świadczenia dla dzieci. Co ciekawe, w gronie tym znalazła się jedna rodzina, która wnioskowała o przyznanie świadczeń na sześcioro dzieci. Były też trzy rodziny z piątką dzieci, dziewiętnaście rodzin wnioskujących o cztery świadczenia. Po świadczenie zgłosiło się 146 rodzin, mających trójkę dzieci, 1101 rodzin z dwójką dzieci. Największa jest grupa rodzin z jednym dzieckiem. Dotychczas do ośrodka wpłynęło 3008 takich wniosków.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe