Podziemia kredowe straszą... stroną

  • 9.08.2018, 10:58
  • (apm)
Podziemia kredowe straszą... stroną
- Podziemia kredowe są jedną z głównych atrakcji Chełma, tymczasem strona internetowa podziemi pozostawia wiele do życzenia - zauważył jeden ze słuchaczy Radia Bon Ton. - Szaro-bura kolorystyka, mało przyjazny layout, krótko mówiąc - wieje nudą.

Co ciekawe, urzędnicy chełmskiego ratusza twierdzą, że strona podziemiakredowe.pl to archiwalna witryna - nie wiadomo nawet, kto jest jej autorem. Nowa strona dopiero powstanie...

- Trwają prace związane z realizacja dużego projektu informatycznego, na który miasto pozyskało dofinansowanie unijne. Częścią tego projektu jest właśnie nowa strona internetowa Urzędu Miasta, nowy interaktywny portal, a także specjalna aplikacja. W ramach tych prac ma powstać również nowa strona podziemi kredowych, dostępna w kilku językach. Ma przedstawiać informacje o trasie turystycznej, ciekawostkach związanych z podziemiami, zdjęcia i materiały interaktywne – mówi Roland Kurcewicz, pełnomocnik prezydent Agaty Fisz. - Jednym z pomysłów, który mogę już zdradzić, jest wirtualny sposób udostępniania mieszkańcom fragmentów podziemi, które nie są dostępne dla zwiedzających. Trwają prace nad tym projektem i opracowaniem  procedur związanych z wyłonieniem wykonawców. Gdy tylko strony będą dostępne, oczywiście zostaną publikowane.

Nowa strona ma być nowoczesna i pokazywać podziemia, jakich ani okoliczni mieszkańcy, ani turyści jeszcze nie znają.

Jak sprawdziła dziennikarka Radia Bon Ton, podziemia mają też drugą stronę, administrowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie. Powstała miesiąc temu. Pod adresem www.podziemiakredowe.com.pl można znaleźć najnowsze zdjęcia, bieżące informacje i ciekawostki dotyczące podziemi kredowych.

Tylko problem w tym, że witryny tej nie można znaleźć w internetowej wyszukiwarce – prawdopodobnie jest źle pozycjonowana. Turyści szukający w internecie informacji na ten chełmskich podziemi kredowych, zostaną odesłani na "starą", archiwalną witrynę.

Popularne artykuły: Nasi terytorialsi ćwiczą na poligonie [SPRAWDŹ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe