Włodawa: Bydło zamiast świń

  • 23.04.2018, 08:09
  • TWA
Włodawa: Bydło zamiast świń Justyna Kraszczyńska
Ponad 70 % hodowców trzody chlewnej zamknęło działalność z powodu ASF. Wielu z nich nie wie, co dalej robić. Marszałek województwa lubelskiego chce przekonać gospodarzy, by zajęli się produkcją bydła mięsnego.

W piątek, 27 kwietnia we włodawskim starostwie odbędzie się szkolenie dla rolników na temat wsparcia alternatywnych form produkcji rolnej wobec ASF. Organizatorem spotkania jest marszałek Sławomir Sosnowski. Chce on zachęcić rolników, by przestawili się z produkcji trzody chlewnej na produkcję bydła.

W godzinach 9-10 planowana jest rejestracja uczestników, a następnie przywitanie uczestników szkolenia. Potem informację o działaniach, jakie samorządowcy podjęli na rzecz walki z Afrykańskim Pomorem Świń, przedstawi marszałek Sosnowski. Między godziną 10.30 a 11.30 planowany jest wykład Piotra Stanka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Opowie o czynnikach genetycznych warunkujących produkcję wołowiny. Kolejną godzinę spotkania zajmie rolnikom Witold Chabuz z tego samego uniwersytetu i będzie mówił o metodach i modelach produkcji wołowiny. Po przerwie kawowej o produkcji bydła mięsnego w praktyce opowie Krzysztof Świderski, przedstawiciel producentów bydła mięsnego. O godzinie 14 rozpocznie się panel dyskusyjny, zaś o 14.30 przewidziana jest degustacja potraw regionalnych.


Popularne artykuły:

Chciał obserwować ptaki i prawie przypłacił to życiem [SPRAWDŹ]

 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RRRR
RRRR 24.04.2018, 12:45
nie chce być prorokiem ale zaraz będzie choroba szalonych krów BSE

Pozostałe