Region: Do szynobusu dołoży też Chełm

  • 11.05.2022, 16:05 (aktualizacja 11.05.2022, 17:54)
  • AN
Region: Do szynobusu dołoży też Chełm
Chełmscy radni podjęli uchwałę w sprawie uruchomienia połączenia kolejowego na linii nr 81, na trasie Chełm - Włodawa. Udział finansowy ratusza w tym przedsięwzięciu to ponad 6 tys. 700 zł.

19 głosów "za" uzyskała uchwała rady miasta w tej sprawie. Temat był głosowany na ostatniej sesji. Głosów sprzeciwu nie było.

Uruchomienie połączenia kolejowego na linii nr 81 na trasie Chełm - Włodawa to wynik współpracy kilku samorządów lokalnych: miasta Chełm, miasta Włodawa, powiatu włodawskiego oraz gmin Chełm, Ruda-Huta, Wola Uhruska oraz Włodawa z marszałkiem województwa lubelskiego.

W tym roku szynobus na trasie Chełm - Włodawa wyjedzie na tory już po raz dziesiąty. Przewozy pasażerskie na wskazanej trasie funkcjonują nieprzerwanie od 2012 roku.

Tegoroczny sezon szynobusa rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 25 września. Połączenie będzie funkcjonować w soboty i niedziele w godzinach porannych oraz popołudniowych. Podobnie jak w latach ubiegłych planowane są dwa powtórne kursy pociągów odbywające się według indywidualnych rozkładów jazdy.

Rozliczanie kosztów zadania przeprowadzone zostanie w oparciu o tzw. deficyt przewozów - liczony jako różnica kosztów i przychodów przedsięwzięcia. Na podstawie kalkulacji przedstawionej przez Przewozy Regionalne Sp. z o o - Oddział Lubelski w Lublinie przedmiotowy wskaźnik kształtuje się na poziomie 118 tys. 928 zł. Miasta, powiat oraz gminy, które włączyły się w organizację połączenia kolejowego, zobowiązały się do udzielenia pomocy finansowej w wysokości 40 proc. wygenerowanego deficytu. Udział finansowy Chełma w realizowanym zadaniu wyniesie 6 tys. 795 zł. Zadanie wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Miasta Chełm oraz Strategii Rozwoju Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Czytaj także: Dyrektor jak bumerang

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe