Włodawa: Mieszkańcy czekają na uruchomienie fontann. Zobaczcie, jak mają wyglądać

  • 11.05.2022, 07:49 (aktualizacja 11.05.2022, 08:58)
  • Faj
Włodawa: Mieszkańcy czekają na uruchomienie fontann. Zobaczcie, jak mają… fot. wizualizacja/Urząd Miasta Włodawa Fontanna Dry Plaza
- Urzędnicy zapowiadali, że fontanny, które powstały w centrum miasta, będą działać na wiosnę. Mijają tygodnie i nic się nie dzieje. Czy inwestycja zostanie zrealizowana w terminie? - pyta pan Michał, nasz Czytelnik.

Włodawski ratusz zapewnia, że prace idą zgodnie z planem.

- Pierwsza fontanna, tzw. Dry Plaza, która znajduje się w południowej części placu, powinna zacząć działać jeszcze w maju, uruchomimy ją prawdopodobnie pod koniec miesiąca - mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Fontanna, która znajduje się obok Pomnika Walk i Męczeństwa Wojsk Polskich i Sowieckich, będzie podświetlana. Jej test odbył się pod koniec ubiegłego roku i wywołał wśród mieszkańców spore poruszenie. "Super!", "Piękna", "Wygląda naprawdę obiecująco", "Takie cudo oglądałem ostatnio w Warszawie", "Będzie radocha dla oczu i szaleństwo dla dzieciaczków", "Robi wrażenie" - komentowali włodawianie w Internecie.

Fontanna ma 38 podświetlonych na różne kolory dysz. Woda, opadając, będzie rozbijała się o płytę, co spowoduje, że w powietrzu pojawi się przyjemna "mgiełka".

- Nie możemy się doczekać, rozpoczynamy odliczanie. Włodawski rynek będzie prezentował się naprawdę ładnie - usłyszeliśmy od mieszkańców okolic włodawskiego Czworoboku.

Druga fontanna znajduje się po zachodniej stronie rynku. Została nazwana Fontanną Trzech Kultur, co ma podkreślać wielokulturowość miasta. Wokół fontanny staną ławki, pojawią się nowe drzewa i krzewy, które w przyszłości będzie można formować tak, by tworzyły coś na kształt zadaszenia nad alejkami dochodzącymi do fontanny. W tym miejscu znajdzie się również miejsce na restauracyjne czy kawiarniane ogródki.

Fontanna Trzech Kultur ma zostać uruchomiona wraz z początkiem czerwca.

Fontanna Trzech Kultur, fot. wizualizacja/Urząd Miasta Włodawa

 

Obie powstały w ramach metamorfozy, którą przeszedł włodawski rynek. Przebudowie uległ ponad hektarowy plac, gdzie powstały m.in. nowe miejsca parkingowe i chodniki. Zmienił się też dziedziniec zabytkowego czworoboku, gdzie ma stanąć plenerowa scena. Cały rynkowy plac ma być zielony. Obok drzew pojawią się ławeczki, na których będzie można odpocząć.

Ratusz planuje kupić też kilkanaście stylowych, drewnianych straganów wystawienniczych, które będą wykorzystywane przy organizacji festiwalów, festynów produktów regionalnych czy świątecznych jarmarków.

Rewitalizacja rynku we Włodawie ma kosztować miasto 8 mln złotych. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych.

Na rewitalizację Włodawy składają się cztery projekty, z czego trzy są prowadzone przez miasto, a jeden przez powiat. Koszt to ok. 18,5 mln zł. Inwestycja, oprócz przebudowy włodawskiego rynku, obejmuje remont parku przy cerkwi, montaż monitoringu miejskiego oraz zagospodarowanie terenu po dawnej jednostce wojskowej na Powiatowe Centrum Usług Społecznych.

 

Czytaj też: Włodawa: Wirusy atakują dzieci. Na pediatrii szybko ubywa wolnych łóżek

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe