Będą trzy kąpieliska w Okunince

  • 01.04.2021, 10:41
  • TWA
Będą trzy kąpieliska w Okunince
Już od tego sezonu letniego wczasowicze, którzy przyjadą nad Jezioro Białe, będą mieli do dyspozycji nie dwa, a trzy gminne kąpieliska. Podczas ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę o ich przygotowaniu.

Trzecie kąpielisko powstanie na 90-metrowym odcinku plaży od Rusałki w stronę sosen. Aby już podczas tegorocznych wakacji mogło być udostępnione turystom, urzędnicy rozpoczęli przygotowania do jego utworzenia jesienią ubiegłego roku. Musieli uzyskać zgodę wszystkich instytucji, które wydają zgodę na tworzenie kąpielisk. 

O utworzeniu kąpieliska gminnego na tym odcinku plaży dyskutowano od wielu lat, jeszcze za poprzedniego wójta. Władze samorządowe liczyły jednak na to, że utworzą je przedsiębiorcy prowadzący działalność nad jeziorem. Gdyby zrzucili się na ratowników wszyscy, którzy mają pensjonaty, hotele i inne obiekty świadczące miejsca noclegowe, to nie byłoby to dla nich wielkim obciążeniem. Zgody jednak nigdy nie było. Jedni byli skłonni wyasygnować na ten cel pewną kwotę, ale inni nie chcieli o tym słyszeć. Obecny wójt Dariusz Semeniuk stwierdził, że dłużej nie będzie prosił przedsiębiorców i gmina sama utworzy trzecie kąpielisko. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami, ok. 20-30 tys. zł za sezon, gdyż na tym odcinku bezpieczeństwa wypoczywających muszą strzec dwaj ratownicy.

- Liczyliśmy na to, że może prywatni przedsiębiorcy utworzą kąpielisko, ale najwyraźniej im na tym nie zależy. Natomiast jest potrzeba stworzenia nowych miejsc do bezpiecznej kąpieli. Wczasowicze od dawna zwracali nam na to uwagę – tłumaczyła wówczas sekretarz gminy Marta Wawryszuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaa
Aaa 05.05.2021, 12:48
Jak widać po przetargu ratownicy w tym roku ci sami 🚨
Mieszkaniec i przedsiebiorca
Mieszkaniec i przedsiebiorca 08.04.2021, 14:44
W gminie wlodawa od dwoch lat przedsiebiorca to wrog publiczny!

Pozostałe