Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Chełm: 64-latek w ciężkim stanie po upadku z rusztowania
Z OSTATNIEJ CHWILI!
Chełm: 64-latek w ciężkim stanie po upadku z rusztowania
W jednej z chełmskich firm przemysłowych doszło do poważnego wypadku. Zespół Ratownictwa Medycznego otrzymał wezwanie do mężczyzny, który spadł z rusztowania na wysokości około czterech metrów. 11.08.2025 16:36
Zmierzą się w "żółwim" tempie
Nasz patronat
Zmierzą się w "żółwim" tempie
21 września w gminie Siedliszcze rozegra się druga edycja Biegu Żółwia, która poza aspektem sportowym ma promować idee slow-life oraz ochrony przyrody. Zapisy już trwają. 11.08.2025 14:28
Tragiczny wypadek w gminie Rudnik. Ciągnik przejechał 82-latka
Mężczyzna jest w ciężkim stanie
Tragiczny wypadek w gminie Rudnik. Ciągnik przejechał 82-latka
Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na jednej z posesji w gminie Rudnik. Ciągnik rolniczy, pozostawiony na biegu, niespodziewanie ruszył i przejechał 82-letniego mężczyznę. Poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. 11.08.2025 14:28
Miała prawie 2 promile i dachowała
21-latka straciła prawo jazdy
Miała prawie 2 promile i dachowała
Sobota (9 sierpnia) w Krasnymstawie mogła zakończyć się tragedią. 21-letnia kierująca fordem, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Bojarczuka. 11.08.2025 14:18    1
Dachowanie na DW 842. Jeden z kierowców trafił do szpitala
Oba pojazdy wylądowały w rowie
Dachowanie na DW 842. Jeden z kierowców trafił do szpitala
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek (8 sierpnia) przed południem w miejscowości Rożki. Podczas manewru wyprzedzania 63-letni kierowca Kii uderzył w skręcającego w lewo Saaba. Siła zderzenia zepchnęła oba pojazdy do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 11.08.2025 14:09
Mirzwa skuteczny w Grodzie Kraka
Strzelectwo
Mirzwa skuteczny w Grodzie Kraka
Reprezentant sekcji strzeleckiej Fabryki Sportu oraz Stowarzyszenia Strzeleckiego Magnum Kamil Mirzwa zajął miejsce na podium podczas zmagań Cracow Open. Gospodarzem rywalizacji rozgrywanej w ramach Pucharu Polski IPSC była strzelnica TAS w Przyszowicach. 11.08.2025 13:37
Są już na darterskim półmetku
Dart
Są już na darterskim półmetku
Za zawodnikami Steel Dart Chełm szósty turniej II Letniego Grand Prix, w którym wystartowały 22 osoby, a wśród nich również reprezentanci Warszawy, Lublina, Zamościa i Włodawy. Zmagania zostały rozegrane w formule Masters, w myśl której za każde zdobyte miejsce punkty były liczone podwójnie. 11.08.2025 13:08
Gm. Żółkiewka. Wypadek motocyklisty w Chłaniówku
Na miejscu lądował LPR
Gm. Żółkiewka. Wypadek motocyklisty w Chłaniówku
8 sierpnia (piątek) w miejscowości Chłaniówek (gm. Żółkiewka) doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 51-letni mężczyzna, kierujący hondą, jadąc drogą powiatową, z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie wypadł na trawiaste pobocze, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdu. 11.08.2025 12:34
InPost ChKS Chełm niebawem rusza z przygotowaniami
Siatkówka
InPost ChKS Chełm niebawem rusza z przygotowaniami
W poniedziałek (18 sierpnia) zawodnicy InPostu ChKS Chełm rozpoczynają treningi, po których przystąpią do debiutanckich rozgrywek w PlusLidze. Zespół spotka się w niemal pełnym składzie, stopniowo do przygotowań będą się włączać już zagraniczni siatkarze. W drużynie zaszła również jedna zmiana na stanowisku libero. 11.08.2025 12:15
Gm. Wojsławice. Hełm odzyskał blask i powrócił na swoje miejsce
Zachowali cenny zabytek przed zniszczeniem
Gm. Wojsławice. Hełm odzyskał blask i powrócił na swoje miejsce
Ukończono właśnie kolejny etap prac związanych z renowacją zabytkowego obiektu dzwonnicy, która zlokalizowana jest w pobliżu cerkwi w Wojsławicach. Niegdyś była to świątynia unicka, pod wezwaniem św. Proroka Eliasza, a obecnie funkcjonuje jako prawosławna – pod wezwaniem Kazańskiej Ikony Bogurodzicy i Proroka Eliasza. 11.08.2025 12:13    1
Mieszkańcy zdecydują o zmianie nazwy ulicy Strażackiej?
Nadzwyczajne posiedzenie Rady Osiedla Śródmieście
Mieszkańcy zdecydują o zmianie nazwy ulicy Strażackiej?
13 sierpnia odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Osiedla Śródmieście. Radni i mieszkańcy omówią propozycję zmiany nazwy ulicy Strażackiej na ulicę Longina Jana Okonia – poety, prozaika, eseisty i animatora kultury. 11.08.2025 12:07    7
Gm. Gorzków. Nowy bus ułatwi życie osobom z niepełnosprawnościami
Gmina bez barier
Gm. Gorzków. Nowy bus ułatwi życie osobom z niepełnosprawnościami
Gmina Gorzków, wspierana przez powiat krasnostawski, zyskała znaczące dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup nowego busa. Dzięki pozyskanym funduszom gmina zakupi nowoczesny 9-osobowy pojazd, który ma na celu zlikwidowanie barier transportowych, umożliwiając osobom z niepełnosprawnościami sprawniejszy dostęp do placówek rehabilitacyjnych i zwiększając ich aktywność społeczną. 11.08.2025 11:34
Pow. włodawski. Zostawili 6-latka w samochodzie i poszli się bawić!
Ojciec i opiekunowie byli pijani
Pow. włodawski. Zostawili 6-latka w samochodzie i poszli się bawić!
Do bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielny poranek w Okunince. Pod jedną z dyskotek zaparkowane było BMW z województwa mazowieckiego, w którym znajdował się zapłakany i wystraszony 6-letni chłopiec. Jak ustalili policjanci, dziecko zostało pozostawione w pojeździe na całą noc przez swojego ojca i jego kolegę, którzy bawili się nad jeziorem. 11.08.2025 11:01
Zielona szyszka rozświetla Krasnystaw
Nowa iluminacja w rynku miejskim
Zielona szyszka rozświetla Krasnystaw
Wieczorami przyciąga spojrzenia, staje się tłem do pamiątkowych zdjęć i wprowadza mieszkańców w klimat nadchodzącego święta piwa. Zielona, świetlista szyszka, która pojawiła się w Rynku Miejskim w Krasnymstawie, symbolizuje i zapowiada Chmielaki Krasnostawskie a także "cieszy oko" mieszkańców. 11.08.2025 10:56
Gm. Dorohusk. Dążą do utworzenia spółdzielni energetycznej. Stawiają na samodzielność
Trwa walka o niższe koszty energii
Gm. Dorohusk. Dążą do utworzenia spółdzielni energetycznej. Stawiają na samodzielność
W czasie ostatniej sesji rady gminy podjęto uchwałę w sprawie utworzenia Spółdzielni Energetycznej Ziemi Chełmskiej II. Będzie to podmiot zupełnie odrębny od tego, do którego należą już gminy Białopole, Żmudź i Wojsławice. Jednocześnie, o czym przekonywał wójt Wojciech Sawa, przyjęte rozwiązanie pozwoli na szybsze wdrożenie istotnych dla gminy założeń. 11.08.2025 10:55
Reklama baner reklamowy
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama