Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 13:53
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Koronawirus znowu w szkołach

Nie na długo powróciły do nauki stacjonarnej dzieci z klas I-III. W ubiegłym tygodniu, w niektórych szkołach zajęcia znów zostały zawieszone, częściowo z powodu COVID-19. Wirus pojawił się nawet w jednej z miejskich podstawówek, mimo że burmistrz osobiście je kontrolował, aby mieć pewność, że nauczyciele i uczniowie stosują się do reżimu sanitarnego.
Koronawirus znowu w szkołach

O testowaniu nauczycieli informowaliśmy przed dwoma tygodniami. Nie potwierdzono COVID-19 u żadnego pedagoga z podstawówki. Zachorował natomiast pracownik obsługi w szkole w Hannie. Wydawało się, że epidemia powoli ustępuje w naszym powiecie. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, aby mieć pewność, że dyrektorzy jego placówek oraz nauczyciele i dzieci stosują się do procedur narzuconych przez Ministerstwo Zdrowia i sanepid, wraz kierownikiem wydziału oświaty, kultury i promocji Agatą Zakrzewską przeprowadził kontrolę. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

- Jeszcze przed powrotem uczniów do szkół dostarczyliśmy naszym jednostkom zapas środków do dezynfekcji oraz do ochrony osobistej. Wszystko po to, aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo uczniów i pracowników. Dzieci długo czekały na spotkanie z kolegami z klasy i nauczycielami i nie chcielibyśmy, aby to ich oczekiwanie i nasz wysiłek zostały zaprzepaszczone – mówił Muszyński.

W ubiegłym tygodniu okazało się, że nawet stosowanie się do procedur sanitarnych i kontrole nie są w stanie powstrzymać COVID-19. Kuratorium Oświaty w Lublinie poinformowało o czasowym, częściowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych aż w trzech placówkach na terenie powiatu włodawskiego. Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie, w której dotąd nie potwierdzono ani jednego przypadku choroby. Decyzją sanepidu od wtorku, 26 stycznia do poniedziałku 1 lutego dla części uczniów tej placówki wprowadzono zajęcia stacjonarne.

- Uczennica jednej z trzecich klas uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Cała grupa uczniów wraz z nauczycielem została objęta kwarantanną i skierowana na zdalne nauczanie. Jeżeli nikt więcej nie zachoruje, to po 1 lutego dzieci wrócą do szkoły, ale zależeć to będzie od rozwoju sytuacji - wyjaśnia burmistrz.

Nieco wcześniej zdalne zajęcia wprowadzono dla części uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hańsku, natomiast okazuje się, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie, za zgodą kuratorium, w ogóle nie rozpoczął pracy stacjonarnej po feriach zimowych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama