Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dwie martwe siostry w zamkniętym domu

Podobno z kobietami nie było kontaktu od co najmniej tygodnia. Gdy listonoszowi po raz drugi nikt nie otworzył drzwi, zaniepokojony powiadomił rodzinę starszych kobiet. Na ratunek było jednak za późno.
Dwie martwe siostry w zamkniętym domu

Zwłoki kobiet ujawniono 22 stycznia.

- Pani Wandzia, młodsza z sióstr zajmowała się całym domem i różnymi opłatami. Natomiast pani Marysia była słaba i schorowana, wymagała opieki. Nie możemy uwierzyć, że obie nie żyją - powiedział nam jeden z mieszkańców Krzywego.

Przed godz. 12 strażacy zostali wysłani do otwarcia domu. Pierwsi przyjechali druhowie z Krzywego, bo ich remiza jest oddalona o niespełna kilometr.

- Do przyjazdu zastępu PSP staraliśmy się nawiązać jakikolwiek kontakt z mieszkankami domu (...) Otworzyliśmy drzwi i w asyście policjanta dokonaliśmy przeszukania pomieszczeń. Na piętrze natrafiliśmy na zwłoki dwóch kobiet - napisali druhowie w mediach społecznościowych.

Denatki to siostry w wieku 76 i 87 lat. Wstępnie wykluczony został udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Drzwi domu były zamknięte od środka, a bramka na podwórze była podparta od wewnętrznej strony. Gdy rodzina ofiar przyjechała na miejsce, nie było też śladów sugerujących, że ktoś wcześniej wszedł do domu.

- Młodsza ciocia opiekowała się swoją starszą siostrą, ale trochę narzekała ostatnio również na własne zdrowie. Naprawdę trudno powiedzieć, co się stało i czy obie zmarły w jednym czasie. Być może wyjaśni to sekcja zwłok. Mąż zaglądał do nich raz w tygodniu. Pomagał im robić zakupy. Listonosz powiadomił nas, żebyśmy tu przyjechali, bo nie ma z nimi żadnego kontaktu od kilku dni - dowiedzieliśmy się od rodziny.

Z naszych ustaleń wynika, że jedna z sióstr leżała w łóżku i była przykryta kołdrą. Ułożenie ciała drugiej kobiety może wskazywać, że próbowała wstać z łóżka i być może zasłabła, osuwając się na podłogę. Śledczy nie wykluczają, że kobiety mogły zatruć się czadem. W pokoju znajdował się bowiem piec kaflowy, który był w nie najlepszym stanie technicznym. Pod uwagę biorą też wychłodzenie organizmów, ale podobno jest to mniej prawdopodobna przyczyna ich śmierci. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama