Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 13:00
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Rynek przejdzie metamorfozę

Już za kilka miesięcy na placu wokół czworoboku włodawianie będą mogli podziwiać m.in. dry-plazę, stylowe stragany, czy kameralny amfiteatr.
Rynek przejdzie metamorfozę
Za kilka miesięcy tak będzie wyglądało zabytkowe centrum Włodawy

Ta zabytkowa część miasta przejdzie totalną metamorfozę. Co konkretnie zakłada „Nadanie nowych funkcjonalności społecznych, gospodarczych i rekreacyjnych obszarowi rynku starego miasta we Włodawie”? Teren o powierzchni ponad jednego hektara zostanie całkowicie przebudowany. Powstanie nowa płyta rynku oraz dwie fontanny (Fontanna Trzech Kultur i tzw. dry plaza). Wewnątrz czworoboku zostanie utworzony kameralny amfiteatr. Ponad 1600 mkw. będą stanowiły tereny zielone ozdobione drzewami i krzewami. Pomiędzy nimi stanie kilkanaście stylowych ławeczek. Całość uzupełnią stragany wystawiennicze, które mają wpisać się w klimat zabytkowej zabudowy miasta i będą wykorzystywane przy organizacji festiwali, festynów produktów regionalnych, czy świątecznych kiermaszy. Przy uliczkach wokół rynku powstaną miejsca parkingowe.

Ta część zadania będzie kosztowała prawie 8 mln zł. Niemal 80 proc. pokryje dofinansowanie z UE i  budżetu państwa. Na wykonanie rewitalizacji placu władze miasta podpisały umowę z firmą Handbud. To ta sama firma, która kilka miesięcy temu rozpoczęła przebudowę ulicy Rynek wokół Czworoboku.

- Podpisanie umowy z wykonawcą otwiera decydujący etap realizacji największego w historii naszego miasta projektu związanego z rewitalizacją Włodawy. Cieszę się, że tak długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję wykona włodawska firma – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

Inwestycja ma być zakończona najpóźniej w listopadzie tego roku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ziomek 22.01.2021 18:03
A gdzie jest pomnik???

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS Olsztyn
Reklama
Reklama