Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bronią drzew czy atakują burmistrza?

Obrońcy zieleni znowu uderzyli we władze ratusza. Tym razem zarzucili burmistrzowi, że nie potrafi dotrzymać obietnic. Do internautów zaapelowali, aby pamiętali o tym podczas wyborów.
Bronią drzew czy atakują burmistrza?

- Dzisiaj zostały usunięte robinie akacjowe, które - według zapewnień burmistrza - miały pozostać, a teraz nie ma po nich śladu. Po raz kolejny obietnice nie zostały dotrzymane. Stawiajmy na tych, którzy potrafią dotrzymać obietnic. Czy urzędnik ponosi odpowiedzialność za swoje słowa? Moralną na pewno. Pamiętajmy o tym, wybierając lokalne władze – napisali we wtorek, 29 grudnia na Facebooku przedstawiciele inicjatywy Między Drzewami – Zielone Notatki.

Pod postem zamieścili kilka linków do audycji radiowych i internetowych, w których Wiesław Muszyński miał zapewniać, że niemal wszystkie stare drzewa zostaną wokół czworoboku, także robinie czerwone. Niemalże natychmiast polał się hejt. Jedni twierdzili, że nie wierzą, aby drzewa zostały wycięte, sugerowali, że może je tylko przesadzono, ale byli tacy, którzy ostro krytykowali burmistrza.

Okazało się, że robinii czerwonych nikt nie wyciął. Zostały wykopane i posadzone przy ulicy Reja, na osiedlu Kraszewskiego.

- Jest tam osiedle domów jednorodzinnych, które wszyscy sami ogrzewają. Robinie tam się przydadzą, będą oczyszczały powietrze ze smogu. Przy czworoboku nie mogły zostać, ponieważ ich korzenie były bardzo wyniesione nad powierzchnię gruntu. Po obniżeniu terenu jeszcze bardziej zostałyby odkryte. Wtedy na pewno nie poradziłyby sobie i umarłyby. Dlatego zdecydowaliśmy, że przesadzimy je w inne miejsce. Tu posadzimy nowe robinie, niemal tak samo duże, ale już na odpowiedniej głębokości. Tak więc aleja robiniowa z żywopłotem zostanie zachowana – wyjaśnia Muszyński.

Autorom posta zarzuca natomiast, że ze sprawy ratowania drzew w mieście zrobili temat polityczny.

- Powinni byli najpierw zasięgnąć informacji i wyjaśnień, zamiast zarzucać mi publicznie kłamstwo i nawoływać do zmiany władzy w naszym mieście podczas najbliższych wyborów. W tej sytuacji przedstawiciele inicjatywy Między Drzewami-Zielone Notatki stali się dla mnie mniej wiarygodnym partnerem do rozmów w sprawie ratowania zieleni w mieście – dodaje burmistrz.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama