Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:15
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Pracownicy służby zdrowia nie palą się do szczepień

Zaledwie jedna trzecia personelu włodawskiego szpitala zadeklarowała chęć poddania się szczepieniu przeciw COVID-19. Pozostali mają dodatkowy czas na przemyślenie tej kwestii.
Pracownicy służby zdrowia nie palą się do szczepień

Do niedzieli, 20 grudnia, szpitale węzłowe, których w Polsce jest 509 (wśród nich SP ZOZ we Włodawie), miały sporządzić listę swoich pracowników oraz personelu przychodni rodzinnych, aptek i Domów Pomocy Społecznej z terenu danego powiatu, którzy chcą poddać się szczepieniu. Zainteresowanych był tak mało, że termin ten został wydłużony o osiem dni. Spośród około 300-osobowej załogi włodawskiego szpitala, do środy, 23 grudnia, chęć poddania się szczepieniu zadeklarowało zaledwie około 100 osób. Większe zainteresowanie, pod względem procentowym, jest podobno wśród aptekarzy, stomatologów i załogi przychodni rodzinnych, ale szczegółowych danych nie uzyskaliśmy.

- Szczepienie jest dobrowolne, więc ja nie mogę nikogo zmusić do tego, aby się zaszczepił. Mam nadzieję, że osoby niezdecydowane przemyślą sprawę i zapiszą się na listę chętnych. Mają na to czas do 28 grudnia. Potem będziemy musieli wysłać zapotrzebowanie na szczepionkę – tłumaczyła w środę dyrektor SP ZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz.

Szczepienia rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia, a kiedy skorzysta z nich personel włodawskiego SP ZOZ i wszystkich pozostałych jednostek leczniczych z naszego powiatu? Być może na początku stycznia.

- Zapotrzebowanie na szczepionkę musimy złożyć niezwłocznie po 28 grudnia. A kiedy ją otrzymamy, tego nie wiem. Nie mamy informacji, w jakiej kolejności będzie ona dystrybuowana do poszczególnych szpitali. Zapewnić mogę, że na rozpoczęcie szczepień jesteśmy przygotowani. Mamy wydzielone specjalne pomieszczenie, w którym będą się odbywały, oraz przeszkoloną kadrę. Jesteśmy gotowi, ale nie znamy konkretnych terminów – dodała dyrektor szpitala.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rety 31.12.2020 08:20
Brawo, q..a elita intelektualna narodu.

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama