Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Coraz bliżej zbiornika Rońsko

Udało się zrobić kolejny i bardzo znaczący krok w kierunku budowy zbiornika retencyjnego na terenie miasta oraz gmin Krasnystaw i Izbica. Zabezpieczy on stolicę powiatu przed skutkami powodzi.
Coraz bliżej zbiornika Rońsko

Burmistrz Robert Kościuk oraz wójtowie Edyta Gajowiak-Powroźnik i Jerzy Lewczuk brali udział w wideokonferencji z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Podczas rozmowy ustalono, że do końca listopada br. Wody Polskie ogłoszą przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy zbiornika przeciwpowodziowego „Rońsko”.

- Koncepcja będzie dotyczyć możliwości budowy zbiornika przeciwpowodziowego uzupełnionego o funkcje rekreacyjne. Jego powierzchnia to około 360 ha. Wokół całej linii brzegowej zbiornika, której długość oszacowano na ok. 8,5 km, planowana jest budowa tzw. drogi technologicznej - mówi burmistrz.

Zaplanowano również m.in. budowę pomostów, budynków technicznych oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Prace nad koncepcją powinny zakończyć się w 2021 r. Zbiornik będzie zabezpieczał miasto przed potencjalną falą powodziową, poprawi warunki retencji oraz docelowo stanowić będzie zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama