Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:59
Reklama

Robią pomiary jakości powietrza

Na terenie miasta rozpoczęto pilotażowe badania jakości powietrza. Pomiary przeprowadziła firma ze Świdnika w asyście funkcjonariuszy straży miejskiej.
Robią pomiary jakości powietrza

Badania połączono z prezentacją sprzętu oraz jego obsługą. Urządzenie pomiarowe zainstalowane pod dronem pobiera próbki pyłów oraz gazów: pyły PM10, pyły PM2.5, lotne związki organiczne VOC PID, formaldehyd, chlorowodór HCL i cyjanowodór HCN.

- Zastosowanie czujników pomiarowych oraz zaawansowanych algorytmów obliczeniowych zapewnia uzyskanie dokładności wyników porównywalnej z osiąganą przez automatyczne stacje referencyjne w ramach systemu stosowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - mówi Jacek Policha, komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie.

Powyższy zestaw czujników umożliwia wykrycie gazów wydzielających się podczas spalania materiałów zabronionych, tj. płyt meblowych, elementów klejonych lub malowanych, plastików, materiałów budowlanych, tapicerskich, gumy oraz innych tworzyw sztucznych. 

Urządzenia przed oddaniem do eksploatacji przechodzą procedurę kalibracji i wzorcowania. Analiza próbek odbywa się na bieżąco on-line. Dane przekazywane są do operatora drona oraz do chmury pomiarowej, a specjalista odczytuje i analizuje je z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

W ciągu 10-30 sekund od prawidłowego pomiaru operator jest w stanie stwierdzić m.in. przekroczenie stężenia gazów wydobywających się z komina podczas spalania materiałów zabronionych.

Pierwsze pomiary jakości powietrza zostały wykonane 19 listopada. Ponieważ jednak warunki atmosferyczne nie do końca były sprzyjające, miały być kontynuowane w ubiegłym tygodniu. Straży miejskiej zależało, aby zostały wykonane przede wszystkim w godzinach popołudniowych na terenie krasnostawskich osiedli mieszkaniowych.

Pełny raport z przeprowadzonych pomiarów ma być znany na przełomie listopada i grudnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stefan 07.12.2020 10:45
Coś takiego powinno być robione na terenie całego powiatu, nie tylko miasta. Ludzie palą śmieci, plastiki, opakowania po nawozach pomimo że mogą włożyć do worka na śmieci i oddać.

Stefan 07.12.2020 08:42
Coś takiego powinno być robione na terenie całego powiatu, nie tylko miasta. Ludzie palą śmieci, plastiki, opakowania po nawozach pomimo że mogą włożyć do worka na śmieci i oddać.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama