Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:32
Reklama

Halo, policja? Postraszcie mojego szefa, bo mnie zwolnił

Na niezbyt mądry pomysł wpadł 26-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Chciał, aby policjanci „postraszyli” jego byłego szefa za zwolnienie z pracy. Gdy mundurowi zwrócili mu uwagę na bezpodstawną interwencję, pijany mężczyzna dostał białej gorączki.
Halo, policja? Postraszcie mojego szefa, bo mnie zwolnił
Autor: Fot. Policja Zamość

Mężczyzna narozrabiał w miniony czwartek. Za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego poprosił zamojskich policjantów o interwencję. Mundurowi zastali go na ul. Kilińskiego w Zamościu. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że 26-latek miał do nich nietypową prośbę. Chciał, aby „postraszyli” jego byłego pracodawcę. W trakcie interwencji był nietrzeźwy i używał słów nieprzyzwoitych. Nie reagował także na polecenie, aby zgodnie z przepisami zasłonił usta i nos maseczką.

- Kiedy mundurowi próbowali wytłumaczyć mu, że jego interwencja była bezzasadna, ten stał się agresywny i jeszcze bardziej wulgarny - informuje starsza aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Swoim zachowaniem 26-latek zagrażał bezpieczeństwu swojemu i innych ludzi. Policjanci doprowadzili go do jednostki, aby wytrzeźwiał i przemyślał swoje zachowanie. Wcześniej podczas badania lekarskiego w szpitalu również wykrzykiwał wulgaryzmy, zakłócił porządek publiczny oraz znieważył policjantów.

- Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 26-latek odpowie teraz za szereg popełnionych wykroczeń, m.in. za wywołanie niepotrzebnej czynności policji, brak maseczki, zakłócenie porządku publicznego oraz używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Usłyszy również zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet rok pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka zamojskich policjantów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama