Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szpital szósty w kraju

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie znalazł się na 6. miejscu w rankingu „Liderzy zarządzania szpitalami publicznymi”, który opublikował ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita.
Szpital szósty w kraju
Autor: Źródło: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Publiczne placówki ochrony zdrowia podzielono na trzy grupy w zależności od wartości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. SPZOZ Krasnystaw ze swoim został sklasyfikowany w środkowym przedziale budżetowym 39-89 mln zł.

Ocenie zostały poddane trzy wskaźniki. To między innymi efektywność aktywów pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala. Druga rzecz to rentowność sprzedaży netto pokazująca, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków. Ostatni czynnik to dynamika przychodu z NFZ, czyli procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku.

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest BFF Banking Group w Polsce. Klasyfikacja opiera się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2018 r. i nie obejmuje innych danych. Placówki nie są zobowiązane do stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości sektora publicznego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama