Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:56
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Idealna na dużym ekranie

Debiutancka książka rodowitej krasnostawianki Magdy Stachuli doczeka się ekranizacji. Film, na podstawie bestselerowego thrillera psychologicznego „Idealna”, chcą wyprodukować studia z Polski i Portugalii.
Idealna na dużym ekranie

O sprzedaży praw do filmu poinformowała autorka na swojej oficjalnej stronie internetowej.

- Kochani, mamy to! Bardzo się cieszę, że mogę Wam przekazać tak radosną wiadomość w tym trudnym dla wszystkich czasie! Prawa do ekranizacji „Idealnej” zostały sprzedane. Powstanie polsko-portugalska koprodukcja, w wykonaniu znakomitego i prestiżowego duetu: Krakow Film Klaster i Ukbar Filmes - napisała Magda Stachula.

Krakow Film Klaster to dom produkcyjny z Krakowa. W swojej filmografii ma takie tytuły jak: „Fanatyk” Michała Tylki, „Jarocin. Po co wolność” Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego, będący w produkcji film „Prawdziwe życie aniołów” (reż. Artur Więcek) z Krzysztofem Globiszem i Kingą Preis w rolach głównych czy „Sandra” w reżyserii Simãa Cayatte (koprodukcja Portugalii – Ukbar Filmes, Francji – Good Fortune Films oraz Polski).

Ukbar Filmes to dom produkcyjny z Lizbony, który w swojej filmografii ma takie filmy jak: mający premierę na festiwalu w Cannes „Człowiek, który zabił Don Kichota” (reż. Terry Gilliam), „Joaquim” (reż. Marcelo Gomes), „Al Berto” (reż. Vicente Alves do Ó) oraz  nominowany do Oskara „Gaza Mon Amour”.

- Powieść Magdy Stachuli to nie tylko wciągająca intryga i wyraziste postaci. Ta książka jest napisana w bardzo filmowy sposób i daje wiele możliwości na interesującą adaptację. Postanowiliśmy razem z Pandorą da Cunha Telles i Pablem Iraolą z Ukbar Filmes, że powołamy polsko-portugalski zespół scenarzystów i osadzimy akcję w dwóch niezwykłych miastach: Krakowie i Lizbonie - powiedziała Aneta Zagórska, producentka filmowa z Krakow Film Klaster o debiutanckiej książce Magdy Stachuli.

Kiedy można się spodziewać filmu? Pisarka odpowiada, że jest jeszcze za wcześnie na takie informacje.

- Na ten moment obie grupy producenckie, polska i portugalska będę składały zespół scenarzystów i reżyserów, aby przystąpić do dalszych działań filmowych, w tym castingów i szukania kanałów dystrybucji filmu. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem i powstał idealny film - informuje Magda Stachula.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama