Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:12
Reklama

Oskarżony o masakrę na Lwowskiej

28-latek kupił motocykl pod Zamościem, ale nie nacieszył się nowym nabytkiem zbyt długo. Tego samego dnia w połowie drogi do domu uderzył w samochód, który zajechał mu drogę. Łukasz I. spod Siedliszcza zmarł po kilku godzinach w szpitalu. W ubiegłym tygodniu do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec 19-letniego kierowcy audi, który nie przyznaje się do spowodowania wypadku.
Oskarżony o masakrę na Lwowskiej

Autem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn. Krasnostawska prokuratura postawiła mu zarzut z art. 177 par. 2 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał również za spowodowanie obrażeń ciała u jego 17-letniej pasażerki z gminy Krasnystaw.

Z aktu oskarżenia wynika, że 19-latek nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niedostatecznie obserwował sytuację na drodze. Kluczowym dowodem w sprawie jest nagranie z monitoringu zainstalowanego na stacji LPG i myjni bezdotykowej, który zarejestrował całe zdarzenie. Po wypadku pojawiło się w mediach społecznościowych, gdzie zresztą krąży do dziś.

Na podstawie tego nagrania udało się ustalić szybkość, z jaką poruszał się motocyklista. Śledczy nie chcą ujawnić, ile miał na liczniku w chwili wypadku. Dowiadujemy się jedynie tyle, że 28-letni mieszkaniec Marynina w gminie Siedliszcze przekroczył administracyjnie dozwoloną prędkość. Biegły również wskazał, że nawet gdyby jechał zgodnie z przepisami, nie mógłby uniknąć zderzenia z samochodem osobowym.

Kamera monitoringu zarejestrowała, że kierowca audi nie wykonywał gwałtownego manewru, gdy skręcał w lewo do sklepu na ul. Lwowskiej. Na nagraniu widać, że przed nim były jeszcze dwa samochody. 19-latek jechał powoli, gdy motocyklista uderzył w prawy bok osobówki. Siła uderzenia była tak duża, bo auto prawie zostało zepchnięte do przydrożnego rowu.

Z relacji świadków wynikało, że 28-latek zwijał się z bólu, bo miał m.in. otwarte złamanie kości udowej. W szpitalu zmarł w wyniku rozległych obrażeń.

Dramat rozegrał się w piątkowe popołudnie, 12 czerwca. Ze wstępnych ustaleń krasnostawskich policjantów wynikało, że 19-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka motocykliście. Mieszkaniec gminy Kraśniczyn wiózł troje pasażerów w wieku od 15 do 18 lat. Do szpitala trafiła w ciężkim stanie jedynie 17-latka, która siedziała obok kierującego.

Kierowca złożył śledczym wyjaśnienia, ale nie przyznaje się do spowodowania wypadku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Silny 06.11.2020 20:43
Jeden i drugi maja to na co zasluzyli

Kadra 04.11.2020 11:01
Mam nadzieję, że mówisz o sobie. To jest młody chłopak nie znasz szczegółów tego wydarzenia a wypowiadasz się na temat kary dla chłopaka. Miejsce, w którym doszło do wypadku jest usytuowane pod niewielką górką gdzie czasami jest trudno dostrzec samochód. To teraz niech pan postawi się w miejscu tego chłopaka, gdy upewnił się pan, że nic nie jedzie a w ciągu 1/2 sekund coś w pana uderzyło. Pana zdaniem chłopak to zrobił celowo, gdy w samochodzie jechał z dziećmi? Niech pan się zastanowi nad swoimi słowami, ponieważ to nie była tylko wina chłopaka, niech toś w końcu weźmie pod uwagę też tego motocyklistę. Rozumiem, że utrata bliskiej osoby jest ciężka bo sama tego doświadczyłam, ale to była winna obustronna. Lepiej zrujnować życie chłopakowi, który i tak ma już słabą psychikę, to, że on pójdzie siedzieć to nie przywróci życia poszkodowanemu. Włączmy myślenie łatwo oceniać i rzucać słowa na wiatr, lecz gdy komuś nam bliskiemu stało by się coś podobnego nasze myślenie się już trochę zmienia.

... 03.11.2020 19:54
Wysoki Sądzie prosze o najwiekszy wymiar kary dla tego gnoja ! .

Xyz 04.11.2020 14:04
Widać w jakim stanie jest motocykl i samochód, kare powinien ponieść motocyklista. To przez jego nadmierna prędkość obrażenia ma dziewczyna. A że zginął to poniósł najwyzsza kare...

.... 07.11.2020 09:23
Wysoki Sądzie proszę o wysoki wymiar kary dla idioty który napisał powyższy komentarz!!!

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama