Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:42
Reklama Reklama firmy Pomix

Nowe ogniska, setki osób na kwarantannie

To był zdecydowanie najgorszy tydzień na terenie powiatu od początku pandemii. Od poniedziałku do niedzieli pojawiło się 92 nowe zachorowania, zmarła kolejna mieszkanka z infekcją COVID-19 oraz zarejestrowano pierwsze od ponad dwóch miesięcy ogniska koronawirusa. SARS-CoV-2 stwierdzono u pracowników sądu rejonowego, oddziału chirurgii SPZOZ oraz nauczycieli szkoły w Fajsławicach.
Nowe ogniska, setki osób na kwarantannie

Ognisko w krasnostawskim sądzie jest w fazie rozwojowej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie potwierdziła to w piątek, 30 października.

- Dwie osoby spośród 55 pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19. Powiadomiono jednostkę stacji sanitarno-epidemiologicznej, która wdrożyła procedury kwarantanny. Sześć osób przebywa na kwarantannie lub zwolnieniu lekarskim, przy czym część oczekuje na wyniki testu - informuje sędzia Wojciech Osiński, prezes Sądu Rejonowego w Krasnymstawie.

W związku z zaistniałą sytuacją dyrektor Sądu Okręgowego w Zamościu zlecił dokładne zdezynfekowanie pomieszczeń biurowych zajmowanych przez pracowników. Ponadto wydział ksiąg wieczystych załatwia sprawy w ograniczonym zakresie. Obsługa interesantów do odwołania będzie odbywać się wyłącznie w drodze przyjmowania korespondencji za pośrednictwem poczty. Kompletnie wypełnione wnioski można również składać w biurze podawczym.

- Rozprawy odbywają się zgodnie z planem. Odnotowano jedynie pojedyncze przypadki odwołań z uwagi na usprawiedliwioną nieobecność stron, które powoływały się na niemożność udziału z powodu kwarantanny bądź procedury identyfikowania COVID-19 - dodaje prezes krasnostawskiego sądu.

Do niedzieli w ognisku stwierdzono 3 zachorowania, a 11 osób jest poddanych kwarantannie.

Dwa kolejne ogniska potwierdzono 31 października. Chorują m.in. 3 osoby z oddziału chirurgii krasnostawskiego szpitala, a kolejne 4 są na kwarantannie.

- Z tego powodu ograniczone został przyjęcia planowe na ten oddział. Zabiegi i świadczenia w nagłych przypadkach są realizowane na bieżąco - informuje Andrzej Jarzębowski, dyrektor SPZOZ Krasnystaw.

Nauczyciele ze szkoły podstawowej w Fajsławicach zaczęli chorować w różnych okresach. Z naszych ustaleń wynika, że najpierw na kwarantannę posyłane były pojedyncze klasy. Do tej pory infekcje potwierdzono u 4 pedagogów, ale aż 115 osób przebywa na kwarantannie, a tylko dwie są pod nadzorem epidemiologicznym. Po stwierdzeniu ogniska COVID-19 cała placówka rozpoczęła 30 października pracę wyłącznie w trybie zdalnym, która potrwa do 13 listopada. 

Piątą już ofiarą COVID-19 jest 71-letnia mieszkanka Krasnegostawu, która zmarła w ubiegłym tygodniu w szpitalu w Dęblinie. Miała choroby współistniejące. Według stanu na 31 października, na terenie powiatu krasnostawskiego było 90 aktywnych i potwierdzonych laboratoryjnie zachorowań, z czego hospitalizowanych jest 5 osób. W kwarantannie przebywało 570 osób, a kolejnych 48 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Mamy już 77 ozdrowieńców. 

W ubiegłym miesiącu w krasnostawskim punkcie drive-thru pobrano około 600 wymazów do badań. Korzystają z niego również mieszkańcy ościennych regionów. Koronawirusa stwierdzono w granicach 40 proc. przypadków. Pojedyncze przypadki koronawirusa pojawiły się m.in. w Urzędzie Miasta Krasnystaw, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kraśniczynie.

Praktycznie wszystkie urzędy są już zamknięte dla interesantów. Częściowo wprowadzana jest praca zdalna. W celu załatwienia niezbędnych spraw trzeba umawiać się na konkretny dzień i godzinę. Kontaktować się można telefonicznie, elektronicznie lub za pomocą poczty tradycyjnej. Od minionego poniedziałku powiatowe licea i technika pracują wyłącznie w trybie zdalnym.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pracownik 05.11.2020 02:52
bzdura nie było zadnej dezynfekcji

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama