Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:47
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Jezioro posprzątane po letnikach

Butelki, puszki, torebki, opakowania wszelkiego rodzaju, a nawet kajak wyłowiono z Jeziora Białego. Podczas ubiegłotygodniowej akcji sprzątania w Okunince zebrano kilkadziesiąt worków śmieci.
Jezioro posprzątane po letnikach

Akcję patronowaną przez starostę powiatu włodawskiego Andrzeja Romańczuka oraz wójta gminy Włodawa Dariusza Semeniuka zorganizowało Centrum Nurkowe Hydrozagadka w Okunince, wspólnie w chełmskim WOPR i przy wsparciu żeglarzy z klubu Wega we Włodawie. Włodawskich nurków wsparli też koledzy z Chełma oraz innych miast w Polsce. Przeczesywali oni dno jeziora.  Dwie grupy płynęły łodziami, wybierając z trzcin i wody wszelkie śmieci. Pozostali maszerowali brzegiem wokół jeziora.

- Zebraliśmy ponad 60 worków śmieci, w tym mnóstwo butelek i puszek. Były też majtki i sprzęt elektroniczny. Ktoś zostawił nawet zatopiony kajak – relacjonuje Robert Jaroszewicz z Centrum Norkowego Hydrozagadka w Okunince.

Kajak był stary, stanowił prywatną własność, gdyż nie był w żaden sposób oznakowany. Prawdopodobnie przewrócił się i zatonął, a jego właściciele wpław wrócili do brzegu, nikomu nie zgłaszając sprawy.

Choć sezon letni zakończył się zaledwie kilka tygodni temu, ktoś zdążył wywieźć na plażę gruz budowlany. Stertę tego odpadu znaleziono w pobliżu plaży.

- W trzcinach jest jeszcze mnóstwo śmieci, których nie byliśmy w stanie wyciągnąć. W piachu jest bardzo dużo petów papierosowych oraz kapsli od butelek. Nadepnięcie na taki zardzewiały kapsel może być niebezpieczne – mówi Andrzej Klaudel szef Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama