Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowe miejsce do integracji

Po niemal czterech latach starań wreszcie powstało miejsce do wypoczynku i integracji przy boiskach na ul. Sikorskiego. Jest to dotychczas największa inwestycja zainicjowana przez Młodzieżową Radę Miasta Krasnystaw. Projekt zrealizowany został w ramach krasnostawskiego budżetu obywatelskiego dzieci i młodzieży.
Nowe miejsce do integracji

Autor: Fot. UM Krasnystaw

Test nowej inwestycji został przeprowadzony 25 września przez młodzieżowych radnych, samorządowców oraz uczniów krasnostawskich szkół. Poprzedził go rajd rowerowy po malowniczych okolicach Krasnegostawu.

- To pierwsze w naszym mieście w pełni wyposażone i ogólnodostępne miejsce, gdzie można urządzić szkolnego lub rodzinnego grilla, spotkać się ze znajomymi przy ognisku czy też zorganizować inną imprezę okolicznościową - mówi Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady miasta i opiekun MRM Krasnystaw.

Zakres zadania objął budowę ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego o pow. 335 mkw. Pojawiła się nawierzchnia z kostki brukowej, altana z grillem, kontener (szatnia), ławki, miejsce na ognisko i palenisko, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

- Pomysł na zrealizowanie tej inwestycji powstał w 2016 roku na jednym ze spotkań Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw trzeciej kadencji. Na jej lokalizację wybraliśmy okolice zbiornika wodnego Lubańka. Po głębszej analizie byliśmy zmuszeni poszukać innego miejsca. Ponadto po podliczeniu kosztów wyszło na to, że trzeba znaleźć dodatkowe środki zewnętrzne, aby w pełni zrealizować nasze zamierzenia - dodaje Wilkołazki.

Tak też się stało. Inwestycja została przeniesiona na teren przy boiskach przy ul. Sikorskiego, a przedsięwzięcie zostało wpisane do realizacji w ramach zadania budżetu obywatelskiego dzieci i młodzieży oraz otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych. Całość zamknęła się kwotą około 160 tys. zł. W planach jest jeszcze wykonanie monitoringu i oświetlenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SpinozaTreść komentarza: Od razu po specjalnej operacji wojskowej na ukrainie Panstwo Polskie powinno wprowadzić surowe wizy tak jak w krajach ucywilizowanych. W chwili obecnej może być tylko gorzej jeśli chodzi o relację które i tak byly fatalne.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 16:53Źródło komentarza: Prezydent Banaszek broni Chełma przed oskarżeniami ukraińskiej poetki: "Są pewne granice"Autor komentarza: bądźmy normalniTreść komentarza: Nie brońcie zwykłego WARCHOLSTWA . Zgodnie z oczekiwaniami PiS - Talibów, doczekamy się brunatnych bojówek , oni ich wytrwale hodują.Data dodania komentarza: 1.02.2026, 15:26Źródło komentarza: Mieszkaniec Horodyszcza siedzi w areszcie. Wylał gnojowicę pod domem ministraAutor komentarza: wołyniakTreść komentarza: oni popełnili tak okrutne zbrodnie zwłaszcza na dzieciach i kobietach i z tego powodu nie przyznają się i będą blokować wszelkie ekschumacjeData dodania komentarza: 1.02.2026, 07:08Źródło komentarza: Prezydent Banaszek broni Chełma przed oskarżeniami ukraińskiej poetki: "Są pewne granice"Autor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Konkretnie gdzie, a poza tym bocznymi drogami to się jeździ ciągnikami i terenowymi.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 23:43Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wykorzystują mrozy, by przygotować się na lato. Chcą stworzyć przestrzeń do rekreacjiAutor komentarza: AhwojnaTreść komentarza: Najlepiej do kijowa, tam zapewnią im ciepło xdData dodania komentarza: 31.01.2026, 22:12Źródło komentarza: Prezydent Banaszek broni Chełma przed oskarżeniami ukraińskiej poetki: "Są pewne granice"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama