Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:12
Reklama Reklama firmy Pomix

Więzienie za pobicie i gwałcenie bejsbolem

Zakończył się proces w sprawie brutalnej napaści, jakiej na 19-letnim koledze w maju 2018 r. dopuściło się troje młodych ludzi. Dwaj mieszkańcy gminy Wyryki i włodawianin: 21-letni Rafał K., 24-letni Mateusz J. i 20-letni Damian O. otrzymali kary od sześciu do dziesięciu lat więzienia. 20-letnia Greta P. z Wisznic, oskarżona o pomaganie sprawcom, została uniewinniona.
Więzienie za pobicie i gwałcenie bejsbolem
Autor: Jacek Szydłowski, archiwum Dziennik Wschodni

Jak powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Jarosław Kowalski, znalazła się ona na miejscu przypadkiem. Była tylko pasażerką samochodu, którym kierował Damian O. Oboje przypadkowo spotkali pozostałych oskarżonych, przystali na ich propozycję i pojechali za nimi. Greta P. nie wiedziała jednak, co będzie się działo potem. Obserwowała całe zdarzenie z samochodu. -  Ze strachu nie mogła nic zrobić. Jej zachowanie można oceniać pod kątem etycznym, ale nie popełniła przestępstwa - powiedział sędzia.

Mateusz J. i Rafał K. przyznali się tylko do pobicia, czemu sąd nie dał wiary. Obaj zostali skazani na karę 10 lat więzienia. Damian O. usłyszał wyrok niższy - 6 lat pozbawienia wolności. Wszyscy trzej muszą również zapłacić ofierze po 20 tys. zł zadośćuczynienia. Mają też zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Ze względu na dobro pokrzywdzonego i drastyczne okoliczności sprawy postępowanie toczyło się za zamkniętymi drzwiami.

Przypominamy, że dramat 19-latka, który wstrząsnął całą Polską, rozegrał się 28 maja 2018 roku. Pięcioro młodych ludzi spotkało się w Okunince nad Jeziorem Białym, gdzie urządzili sobie imprezę. W trakcie biesiadowania – jak ustalili śledczy - prawdopodobnie między 19-latkiem a pozostałymi osobami doszło do sprzeczki. Wciągnęli go do samochodu i pojechali do Włodawy. Zatrzymali się nieopodal zakładu zagospodarowania odpadów. Tam pobili go w samochodzie. Jeden z napastników filmował wszystko telefonem. Widział to przypadkowy świadek i zaalarmował policjantów. Jednak zanim mundurowi dotarli na miejsce, młodzi agresorzy już stamtąd odjechali. Zorientowali się, że są obserwowani, więc zmienili miejsce.

Pojechali do lasu na terenie gminy Wyryki, gdzie ponownie pastwili się nad chłopakiem. W pewnym momencie wpadli na makabryczny pomysł, aby go zgwałcić kijem bejsbolowym. Młody mężczyzna przechodził ogromne katusze. Jeden ze sprawców wyjął z bagażnika klucz do kół i kazał 19-latkowi na nim siadać. Gdy brutalna "zabawa" im się znudziła, zagrozili, że coś mu jeszcze zrobią, jeżeli komukolwiek powie o tym, co zaszło.

Włodawscy kryminalni bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tej brutalnej napaści. Podczas przesłuchania tłumaczyli, że dręczyli kolegę... dla żartów. Do śmiechu na pewno nie było 19-letniemu pokrzywdzonemu, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Prokurator wystąpił o tymczasowy areszt dla wszystkich podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku, jednak dziewczyna wkrótce wyszła na wolność. W lutym tego roku włodawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Z uwagi na ciężki wymiar przestępstwa młodzi ludzi odpowiadali przed Sądem Okręgowym w Lublinie za doprowadzenie do innej czynności seksualnej ze szczególnym okrucieństwem i pozbawienie wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz za pobicie swojej ofiary. Dziewczyna oskarżona była o pomocnictwo.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ja 28.09.2020 21:43
Powinni ich potraktować tak samo.

KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama