Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:40
Reklama

Podwójne święto w Fajsławicach [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie święto ziół i dożynki gminno-parafialne w Fajsławicach za nami. To jedyna gmina w powiecie krasnostawskim, której władze zdecydowały się na organizację święta plonów w tradycyjnej formule.
Podwójne święto w Fajsławicach [ZDJĘCIA]

W programie było m.in. wręczenie dyplomów uznania przyznanych rolnikom przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Odebrali je: Leszek Olech, Zbigniew Warda, Krzysztof Mazurek, Stanisław Borzęcki, Paweł Jagiełło i Radosław Parka.

Konkurs na ciasto z dodatkiem ziół wygrała Magdalena Jagiełło (gm. Fajsławice) i jej rolada melisowo-malinowa. Drugie miejsce zajęło KGW Poperczyn za „Specjał czosnkowo-ziołowy Ewy”. Trzecia nagroda przypadła Gminnemu Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, które przygotowało tymiankowe babeczki.

W konkursie na najpiękniejszy bukiet zielny triumfowało KGW Górzanie, a nagrodzona została „górzańska inspiracja ziołowo-zbożowa". Kolejne miejsca przypadły KGW Razem Lepiej z Ksawerówki oraz KGW Wola Żulińka.

Konkurs fotograficzny pn. „Naturalne jest piękne. Fajsławickie impresje, jakich nie znamy” miał dwie kategorie wiekowe. W grupie uczestników do 35 lat wygrał Jakub Tujaka, druga była Magdalena Jagiełło, a trzecia Aniela Wasil. Wśród osób powyżej tego wieku triumfowała Anna Kosierb, przed Pawłem Bochniarzem i Elwirą Kozioł

Dożynkom towarzyszył konkurs BHP dla rolników organizowany przez pracowników placówki terenowej KRUS w Piaskach. Laureatami zmagań zostali Michał Krysa, Mariusz Wójcik i Jolanta Greczkowska.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama